Już tradycyjnie w Dniu Nauczyciela, 14 października 2013r., wnaszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, które zorganizowały kl. 2a i 2d. Starsi koledzy pod kierunkiem swoich wychowawczyń Aliny Osowskiej i Karoliny Włodarczyk sprawdzili, czy pierwszaki na pewno są przygotowane do noszenia zaszczytnego miana gimnazjalisty. 1g

Klasy pierwsze przede wszystkim musiały wykazać się doskonałym zgraniem i umiejętnością współpracy. Wspólnie przygotowali układ taneczny dla całej klasy oraz ubrali się w jeden, wcześniej wylosowany kolor: biały, czarny, czerwony, żółty i niebieski. Spośród zespołu klasowego wybrali również swoich reprezentantów, którzy w tym dniu przybrali postać „kota”. Uczniowie i nauczyciele szkoły mogli także przekonać się jakie talenty posiadają nowo przyjęci pierwszoklasiści, którzy mieli okazję zaprezentować się przed szerszą publicznością. Stawili czoło takim konkurencjom jak: test wiedzy o nowej szkole, „łapanie myszy”, „ucho igielne”. Szczególnym uznaniem zgromadzonych cieszyła się tzw. „żywa rzeźba” polegająca na utworzeniu ciał z uczniów np. autobusu, pociągu, czy statku.

w zmaganiach pierwszoklasistów niezwyciężeni okazali się uczniowie klasy 1b, tuż za nimi uplasowali się uczniowie klasy 1s, a trzecie miejsce przypadło dwóm klasom: 1a i 1d. Stawkę pierwszoklasistów zamknęła klasa 1c, choć nie miejsca były tego dnia najważniejsze. Nowi uczniowie szkoły udowodnili, że są przygotowani, aby wejść w poczet gimnazjalistów, godnie nosić miano ucznia Gimnazjum nr 2 w Jaworze, a przy tym wykazali się inwencją twórczą, poczuciem humoru i wyjątkową sprawnością fizyczną i umysłową. W przyszłym roku to Oni „przeegzaminują” kolejnych kandydatów do klas pierwszych.