25 października młodzież naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z aktorem Teatru Dramatycznego w Legnicy – Bartoszem Bulandą. Uczniowie mogli zgłębić tajniki pracy aktora, wziąć udział w krótkich warsztatach oraz porozmawiać o legendach krążących na temat szkół teatralnych, zwłaszcza słynnych „aktorskich otrzęsinach” i egzaminach wstępnych.

Pan Bartosz z ogromnym sentymentem wspominał swoje egzaminy do krakowskiej szkoły teatralnej. Widać było, że pomiędzy uczniami a zaproszonym gościem jest nić porozumienia. Zadawane przez młodych ludzi pytania podobały się aktorowi, świadczyły o znajomości tematu i dojrzałości naszych uczniów. Chętnie uczestniczyli oni w dyskusji, z zaangażowaniem wykonywali wszystkie aktorskie zadania.

W rozmowie z gimnazjalistami Pan Bartosz wielokrotnie podkreślał, jak ważne są w życiu marzenia i chęć ich realizacji. Niestety, szybko minęły te niezwykłe chwile, kiedy uczniowie mogli wyjść z ławek i pobyć w innym, teatralnym świecie.