22 października 2013 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Księcia Bolka I w Jaworze odbył się finał pierwszej edycji konkursu języka angielskiego LoGim, przeznaczonego dla gimnazjalistów. Nasi uczniowie zajęli 3 czołowe miejsca.

I Anna Ryżewska

II Agata Bobowska

III Dawid Kupczyk

LoGim

Pierwszy etap konkursu odbył się w szkołach macierzystych uczniów, czyli w gimnazjum w Męcince, Bolkowie , Roztoce oraz Gimnazjum nr 2 w Jaworze.  Składał się   z testu sprawdzającego znajomość gramatyki oraz leksyki języka angielskiego. Spośród uczestników pierwszego etapu do finału zakwalifikowali  się uczniowie, którzy uzyskali trzy najlepsze wyniki w szkole.

W  drugim etapie, który odbył się w  I Liceum, uczniowie ponownie przystąpili do testu w formie pisemnej, a następnie przedstawiali  prezentację  na wybrany wcześniej temat. Po prezentacji uczniowie odpowiadali na dwa pytania komisji konkursowej. W skład komisji weszły panie Monika Sienkiewicz, Monika Białek  oraz Joanna Wojciechowska- nauczyciele z I LO.

Suma punktów zdobytych w drugim etapie konkursu decydowała o końcowej klasyfikacji.

Gratulujemy!!!

kja