ExploraPark to Park Nauki i Techniki w Wałbrzychu, miejsce stworzone w celu ułatwienia młodzieży zrozumienia świata i pokazania, że nauka i technika są częściami codziennego życia. Uczniowie klas 1d
i 2a odwiedzili ostatnio to miejsce biorąc udział w lekcji pt. „MOZAIKI”. Młodzież zdobyła wiedzę o węzłach mozaik, a także dowiedziała się, jak figury foremne pokrywają płaszczyznę, po czym wypróbowała wszystkie interaktywne pomoce naukowe dostępne w parku - zabawa była wyśmienita. Drugim punktem w planie wycieczki był Zamek Książ. Uczniowie nie tylko zwiedzili przepiękne sale zamku i jego podziemia, ale również wzięli udział w pokazie multimedialnym o historii zamku i jego mieszkańcach.
Wycieczka okazała się ciekawym wydarzeniem – pełnym nauki połączonej z rozrywką, pozwalającym poszerzyć swoją wiedzę w przyjemny, a zarazem przystępny sposób.