26 września klasy EKOLOGICZNE 1c i 2c uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w ramach DOLNOŚLASKIEGO FESTIWALU NAUK w Legnicy.
Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną co roku w październiku (sesje wyjazdowe w Legnicy przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane/. Jest adresowany do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata.

Szkoła chce aby nauka nie była postrzegana jako hermetyczna, niedostępna i niezrozumiała. Chcemy przybliżyć tematy, problemy, które rozwiązuje nauka , korzyści, jakie z niej płyną, pokazać jej postęp w różnych dyscyplinach oraz nowe kierunki, jak biotechnologia, nanotechnika i nanotechnologia. W ramach warsztatów i wykładów nie unikamy spraw trudnych i drażliwych, a podejmowane tematy są odpowiedzią na ważne dylematy społeczne. W atrakcyjnej, zrozumiałej dla przeciętnego odbiorcy formie prowadzący warsztaty i wykłady starali się prezentować osiągnięcia nauki we wszystkich dziedzinach wiedzy.
Festiwal Nauki jest wielką "pigułką edukacyjną" - w krótkim czasie można wysłuchać ciekawych wykładów, brać udział w dyskusjach z uczonymi, zwiedzać na co dzień niedostępne laboratoria i warsztaty badawcze przyrodników, lekarzy, inżynierów, humanistów i artystów.
W procesie kształtowania młodego społeczeństwa dysponującego coraz większym zasobem i poziomem wiedzy szkoła powinna dbać o przekonanie , że wiedza stoi w centrum najważniejszych procesów cywilizacyjnych i że od sposobu i wielkości finansowania nauki zależy poziom i wykształcenie społeczeństwa, a więc nasze miejsce w Unii Europejskiej i na świecie.
Uczniowie brali udział w wykładach, zajęciach laboratoryjnych i ćwiczeniach.
-Polowanie na tatusia.
-Magia eksperymentu- pokazy chemiczne.
-Siłowanie z prawami natury-pokazy.
-Dlaczego marchewka jest czerwona-rozdzielanie barwników metodą chromatografii bibułowej.