Od listopada 2014 roku 4 uczniów Gimnazjum nr 2 przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu sieciowego pt. Komputerowy-biathlonu, którego głównym celem jest popularyzacja technologii IT i wyłonienie mistrzów w tym zakresie. Konkurs rozpoczął się 3 listopada 2014 r. i kończy się 31 marca 2015 r. Dzieli się na V etapów.

Zadaniem I etapu było zaprezentować się w sposób niebanalny i kreatywny przedstawić się w sieci. A najlepszym sposobem aby tego dokonać było przygotowanie wizytówki w formie graficznej. Ważne będą pomysł i wykonanie.
Podczas II etapu zadaniem uczestników było przybliżenie w ciekawy sposób swoich oczekiwań odnośnie wymarzonego prezentu gwiazdkowego - oczywiście z zakresu IT. Należało umotywoawać swój wybór, dlaczego to właśnie ten sprzęt/oprogramowanie/gadżet... znajdował się na pierwszym miejscu listy życzeń?.
Stworzenie kalendarza na rok 2015, w którym odnotujecie istotne według uczestników fakty z historii IT było zadaniem III etapu konkursu. Kalendarz należało stwórzyć w dowolnym forma

cie, udostępnianym przez MS Office lub OpenOffice. W kalendarzu powinno znaleźć się minimum 12 zdarzeń, a w jednym miesiącu przynajmniej jedno z nich, a plik kalendarium nie powinien przekraczać 10 MB..

Po trzech zmaganiach etapowych nasi uczniowie otrzymali na 10 możliwych do zdobycia punktów: 10 pkt. - Agata Białek - klasa 3b, 9 pkt zdobył Michał Przybylski - klasa 3b. Gratulujemy tak wysokich lokat w zmaganiach ogólnopolskich. Trzymamy kciuki przed następnymi zmaganiami etapowymi.  Do końca lutego trwa IV etap konkursu. Uczestnicy muszą wykreować postaci superbohatera, którego głównym celem i sensem istnienia jest zapewnienie bezpieczeństwa IT na całym. Zakładając profil superbohatera w dowolnie wybranym przez siebie portalu społecznościowym i kierując jego poczynaniami. Może on udzielać cennych rad w zakresie bezpieczeństwa, udostępniać interesujące informacje o wydarzeniach i podejmować działania jakie tylko zechce świecie!.

Z niecierpliwością oczekujemy wyników IV etapu, tym bardziej że kreatywność wykonania tego zadania przez naszych uczniów jeat imponująca, a do końca V etapu biathlonu pozostało wykonać tylko jedno zadanie.
opiekunem uczesników konkursu jest mgr Anna Bortkiewic