Powstała Rada ds. Młodzieży przy Burmistrzu Miasta Jawora.

Młodzi, ambitni, pełni ciekawych pomysłów i energii do działania uczniowie jaworskich szkół będą doradzać burmistrzowi. Na zaproszenie burmistrza Emiliana Bery do pracy w radzie odpowiedziało ponad pięćdziesięciu uczniów, w tym uczniowie Gimnazjum nr 2 w Jaworze. Pierwsze spotkanie rozpoczęło się historycznym wykładem na temat Sali Rajców zaprezentowanym przez kustosza Muzeum Regionalnego w Jaworze Mirosława Szkiłądzia. Swoje zaangażowanie i pomoc w działaniach Rady zapewnił przewodniczący Rady Miejskiej Daniel Iwański, a pierwszym tematem dla Rady będzie stworzenie założeń Miejskiego Wolontariatu.

„Chcemy, aby młodzi mieszkańcy Jawora mieli możliwość realizacji dobrych pomysłów na rzecz miasta. Jestem przekonany, że Rada Młodzieżowa da im przestrzeń, gdzie będą mogli rozmawiać i aktywnie współdziałać z jaworskim samorządem”- mówi burmistrz Jawora Emilian Bera.

Dzięki takim działaniom młodzi mieszkańcy Jawora będą mogli włączyć się w proces konsultacji pomysłów i działań skierowanych do swojej grupy wiekowej. Będzie to także doskonała okazja do zachęcenia ich do uczestnictwa w życiu publicznym, wymiany informacji i pomysłów, wolontariatu a przede wszystkim lepszego zrozumienia ich potrzeb i oczekiwań względem lokalnego samorządu.

- Włączenie młodzieży do procesu konsultacji jest bardzo ważne. Jesteśmy bardzo otwarci na współpracę tym bardziej, że wiekowo jesteśmy stosunkowo młodymi samorządowcami. Dzięki temu bariera wiekowa nie jest w tym przypadku przeszkodą. Przez takie działania daliśmy młodzieży sygnał do lepszej komunikacji. - zachęca Daniel Iwański, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jaworze

Kolejne spotkania osób chętnych do pracy w Radzie ds. Młodzieży już wkrótce w jaworskim Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa.