1 marca 2015 r. w Jaworze na stadionie na Przyrzeczu odbył się I Jaworski Bieg Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był nauczyciel historii Maciej Pawlinow. Na starcie biegu stawiło się 40 biegaczy. Wśród nich byli uczniowie naszej szkoły. Uczestnicy do wyboru mieli trzy dystanse. Pierwszy dystans o długości 1963m symbolizował datę śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych Józefa Franczaka ps. Lalek. Ten dystans cieszył się wśród naszych uczniów największym zainteresowaniem. Dla chętnych do przebiegnięcia także były dystanse na 5km oraz 10km. W tym biegu nie było przegranych. Każdy kto stanął na starcie biegu był już zwycięzcą. Na każdym dystansie wszyscy starali się biec wspólnie. Ideą przede wszystkim było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki poczęstunek. Bieg upłynął w bardzo miłej atmosferze przy dopingu przybyłych mieszkańców Jawora. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim uczniom naszej szkoły.

plakat 3