Spacerkiem po… kaplicach św. Barbary i Św. Wojciecha

Dnia  11 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym spacerze po Jaworze. Pierwszym obiektem, który odwiedziliśmy, była kaplica p.w. świętej Barbary – budowla sakralna datowana na XIII wiek, co czyniło ją pierwszą jaworską świątynią. Następnie grupa udała się do kaplicy p.w. świętego Wojciecha – niewielkiej budowli  pierwotnie pełniącej funkcję synagogi, w późniejszym okresie zaś kaplicy szpitalnej, zaś swój obecny, znany Jaworzanom wygląd otrzymała dopiero po przebudowie w 1729r.

W chwili obecnej obydwie wspomniane budowle znajdują się stanie wymagającym dużych nakładów finansowych w celach remontowych, o czym na własne oczy przekonali się uczniowie naszej szkoły. Podczas „Spacerku po Jaworze” towarzyszył nam pan Mirosław Szkiłądź.