Już kolejny rok uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr 2 w Jaworze, pod opieką nauczyciela wychowania do życia w rodzinie, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Szkole Rodzenia i Macierzyństwa Marianny Bednarskiej w Jaworze. Prowadząca zajęcia, wieloletnia położna, opowiadała uczniom o obecnych trendach w położnictwie, jak ważną rolę odgrywa właściwe, a przede wszystkim świadome przygotowanie do porodu i macierzyństwa, o roli ojca i jego odpowiedzialności za kobietę i własne dziecko. Podczas zajęć prowadząca zwracała uwagę na właściwe, zdrowe prowadzenie ciąży, przedstawiła różnicę pomiędzy porodem naturalnym a przez cesarskie cięcie, zalety i wady. Uczniowie mogli zobaczyć też film pokazujący cesarskie cięcie oraz poród w postawie wertykalnej.

Wiedza ta znacznie taktowniej została przekazana w filmie edukacyjnym, niż w telewizji. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, a pani Marianna Bednarska chętnie udzielała młodym odpowiedzi. Zwykle po zajęciach uświadomieni uczniowie bardziej realnie i bez strachu podchodzą do tematu porodu, który już nie jest taki „tabu”, Podczas zajęć uczniowie mogą pobawić się „lakami-dziećmi”, co zwłaszcza dużą frajdę sprawia chłopcom, ponieważ w szkole rodzenia i macierzyństwa, przyszli rodzice oprócz przygotowania do porodu uczą się również, jak pielęgnować i opiekować się dzieckiem.