Uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr 2 w Jaworze już kolejny raz uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Zespole Szkół Medycznych w Jaworze w ramach przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie. W tym roku szkolnym, zajęcia z chętnymi uczniami, poprowadziła Pani Mariola Głąb. Młodzi mogli wysłuchać wykładu nt. prawidłowej pielęgnacji niemowlęcia i opieki nad nim, zobaczyć nowoczesne udogodnienia dla młodych rodziców dotyczące np. wyposażenia pokoju dziecięcego. Chętni mogli przebrać lub wykapać „dziecko - lalkę” . Przebranie dziecka jest trudną czynnością a ćwiczenia mają uczyć odpowiedzialności młodych ludzi za siebie i drugiego człowieka, a zwłaszcza za dziecko. Na koniec zajęć uczniowie mogli zobaczyć sale edukacyjne, w których kształcili się uczniowie na kierunku opiekunka dziecięca i osoby starszej. Bogato wyposażone sale, a zwłaszcza manekiny, przedstawiające chorych, uzmysłowiły uczniom, jak trudna i odpowiedzialna jest opieka nad osobą starszą i chorą.