15 kwietnia w Gimnazjum Nr 2 w Jaworze odbył się etap powiatowy  X Konkursu Wiedzy o Odpadach pt. ,,Posłuchajcie śmieciowieści „Ziemia śmieci już nie mieści”. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o prawidłowym postępowaniu z odpadami i uświadomienie, że ,,śmieci to wynalazek człowieka wobec którego przyroda jest bezradna”. W konkursach szkolnych uczestniczyło 165 uczniów ze szkół podstawowych powiatu jaworskiego. W etapie powiatowym walczyły trzyosobowe drużyny z ośmiu szkół , które rywalizowały w „potyczkach odpadowych” oraz rozwiązywały test sprawdzający wiedzę o sposobach zagospodarowania śmieci.

Uczestnicy wykazali się obszerną wiedzą na temat produkcji i recyklingu opakowań. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Snowidzy, II miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 , III miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bolkowie i Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaworze.