Spacerkiem po... Kościele Zielonoświątkowym

7 października uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję do zapoznania się z historią i architekturą budynku przy ulicy Żeromskiego w Jaworze. W 1749 r. zakonnice, franciszkanki wykupiły dom rodzinny von Hochbergów znajdujący się przy ówczesnej ulicy Tkackiej . Na pozyskanym w ten sposób terenie wzniesiono zachowany do dzisiaj budynek klasztorny oraz kościół. Uczniowie klasy 1 a wysłuchali opowieści pastora, pana Marcina Jankowskiego o tym jak potoczyły się dalsze losy tego zabytku i jak prezentuje się on dzisiaj.
Cykliczne wędrówki „Spacerkiem po Jaworze'', w których uczestniczymy organizowane są przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaworze we współpracy z Muzeum Regionalnym w Jaworze.

kz1kz2kz3