Zespół uczniów z Gimnazjum nr 2 w Jaworze w składzie: Michał Kuczek, Krzysztof Kaczkowski i Piotr Wasilewski zakwalifikowali się do finału IV Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Gimnazjaliści uczestniczyli w eliminacjach regionalnych w Poznaniu, w których brali udział uczniowie z 4 województw: wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i opolskiego.
Wykonana przez nich maszyna wiatrowa o nazwie Turbo-Solid zajęła pierwsze miejsce w kategorii „moment obrotowy" zaś w klasyfikacji ogólnej 6 miejsce.
Finał ogólnopolski odbędzie się 6 grudnia w Piasecznie. Trzymamy kciuki za naszą drużynę!
W eliminacjach regionalnych brało udział 327 drużyn. Organizatorem tego ekologicznego przedsięwzięcia jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna. Turniej Maszyn Wiatrowych polega na zbudowaniu modelu maszyny przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. Uczniowie swoje konstrukcje wykonują w zespołach. Maszyny badane są na profesjonalnym stanowisku pomiarowym i oceniane w trzech kategoriach: "Największa moc", "Obroty przy obciążonym wale maszyny", "Moment obrotowy przy zatrzymanym wale". Suma uzyskanych punktów we wszystkich kategoriach decyduje o jakości maszyn i miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej.