W dziewiątym finale Powiatowego Konkursu Informatycznego dla gimnazjalistów GIMTI, który odbył się 23 marca 2016 r. wzięło udział 23 uczniów w tym 11 uczniów naszej szkoły. Tradycyjnie konkurs składał się z dwóch części: testowej oraz praktycznej. W tym roku poziom konkursu był na prawdę wysoki wymagał od uczestników szerokiej wiedzy i umiejętności. O czołowych miejscach decydowały dosłownie pojedyncze punkty! Tym bardziej cieszy fakt, że wśród 5 finalistów znalazło się aż 3 uczniów Gimnazjum nr 2. Ostatecznie zwycięzcami dziewiątej edycji konkursu GIMTI zostali następujący gimnazjaliści:

Miejsce 1: Ernest Rudziec z Zespołu Szkół w Męcince
Miejsce 2: Bartosz Kusyk z Gimnazjum nr 2 w Jaworze
Miejsce 3: Kacper Omylanowski z Zespołu Szkół w Męcince
Miejsce 4: Patryk Segda z Gimnazjum nr 2 w Jaworze
Miejsce 5: Łukasz Rębisz z Gimnazjum nr 2 w Jaworze.

Uczestnicy, którzy zdobyli 5 pierwszych miejsc otrzymali dyplomy oraz bardzo atrakcyjne nagrody. Pierwsze miejsce – tablet multimedialny, to już tradycyjnie nagroda ufundowana przez patrona Konkursu – Starostę Jaworskiego, Pana Stanisława Laskowskiego. Pozostałe miejsca, to m.in. urządzenia wielofunkcyjne, zestaw głośnikowy, książki informatyczne wydawnictwa Helion, książki otrzymane od księgarni Bajka Plus, vouchery od pizzerii Nisza 2 oraz wiele innych gadżetów.

Gratulujemy wyników.