GALA

Tegoroczna, dziewiąta Gala odbyła się wyjątkowo w gościnnych progach Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych w Jaworze. Oficjalnego otwarcia dokonała Dorota Domińska - Werbel dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji. Na uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom konkursów przeprowadzonych w roku szkolnym 2016/2017 przybyli m.in. Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Wicestarosta Arkadiusz Baranowski, Agnieszka Rynkiewicz Zastępca Burmistrza Jawora, Jacek Machynia Zastępca Burmistrza Bolkowa oraz przedstawiciele gmin, dyrektorzy szkół, nauczyciele, koordynatorzy sportu oraz rodzice i opiekunowie uzdolnionej młodzieży.

Gala Laureatów Konkursów Powiatowych promuje osiągnięcia uczniów i nauczycieli szkół powiatu jaworskiego w środowisku lokalnym. Uroczystość, jak powiedziała dyrektor PORE, jest okazją do podsumowania współzawodnictwa uczniów w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Przede wszystkim jest to jednak święto młodych ludzi - laureatów i ich rodziców - dumnych z osiągnięć swoich dzieci. Podziękowano również nauczycielom za zaangażowanie i czas poświęcony na przygotowanie uczniów do trudnych zmagań konkursowych i zawodów sportowych, a dyrektorom szkół - za współpracę. Miło nam jest zakomunikować, że wśród nagrodzonych, byli także uczniowie naszej szkoły.