,,Każdy ciszy potrzebuje, bo w hałasie źle się czuje''

W szkolnej świetlicy realizowany jest projekt edukacyjno- zdrowotny „HAŁASOWI POWIEDZ STOP , BĘDZIESZ ZDROWY CAŁY ROK". Celem naszych działań jest: uświadomienie uczniom negatywnego wpływu hałasu na zdrowie człowieka i świadome ograniczanie przez uczniów hałasu w swoim otoczeniu.
Część zaplanowanych działań zrealizowano w pierwszym semestrze np. przeprowadzono ankietę wśród uczniów klas 1-3 dotyczącą hałasu, opracowano jej wyniki , dzieci zapoznały się z prezentacją multimedialną o hałasie i jego szkodliwym wpływie na zdrowie, wykonano tablicę informacyjną oraz karty do zabawy , odbyły się spotkania z pielęgniarką szkolną oraz z pedagogiem. W ostatnich dniach rozstrzygnięto również konkurs na rymowankę, hasło promujące ciszę w szkole. Wśród licznych rymowanek największe uznanie zdobyły prace Weroniki Buły, Stasia Bieńka i Klaudii Banaś. Wszystkim dzieciom gratulujemy!