W sobotę 19 stycznia odbył się VII GAMBIT interdyscyplinarny konkurs dla szkół podstawowych o PUCHAR STAROSTY POWIATU JAWORSKIEGO.
W Gambicie uczestniczyło 6 drużyn. Podczas konkursu uczniowie szkół podstawowych, w dziesięcioosobowych grupach, zdobywali punkty za wiedzę matematyczną, przyrodniczą, historyczną, polonistyczną, posługiwanie się językiem obcym, o zdrowym żywieniu oraz w bibliotece i na sali sportowej.
Dwuosobowa drużyna zdobywała punkty dodatkowe dla swojej szkoły podczas konkursu łamigłówkowego. W tym roku uczniowie rozwiązywali zadania logiczne: łamigłówki architekta, obrazki logiczne, wieżowce oraz sudoku. W kategorii łamigłówek najlepiej wypadli uczniowie Szkoły Podstawowej w Targoszynie. W tym roku nie przyznano tytułu mistrza łamigłówek, tylko 4 wyróżnienia. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się: Łukasz Rębisz z klasy 6a SP nr 5 w Jaworze, Kacper Omylanowski z Szkoły Podstawowej w Piotrowicach, Maja Dębicka oraz Artur Byczek – oboje ze Szkoły Podstawowej w Targoszynie. W nagrodę otrzymali piłki do siatkówki i koszykówki.
W wyniku zaciętej rywalizacji I miejsce i Puchar Starosty Jaworskiego zdobyła Szkoła Podstawowa w Gniewkowie, II miejsce – Szkoła Podstawowa w Targoszynie, a III miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze. Kolejne miejsca przypadły SP nr 1 w Jaworze, SP nr 4 w Jaworze, zaś wyróżnienie SP w Piotrowicach - z powodu choroby uczniów szkoła wystawiła do konkursu tylko drużynę łamigłówkową.    GRATULUJEMY!
Dla uczniów został przygotowany poczęstunek, a na zakończenie, po rozdaniu nagród, wylosowano szczęśliwe numerki, których posiadacze otrzymali dodatkowe nagrody. Koordynatorami tegorocznego Gambitu byli Małgorzata Skołd i Lesław Lewszyk.