Po raz  czwarty  uczniowie Gimnazjum nr 2 w Jaworze realizowali  projekt ekologiczny Klubu Gaja „Święto Drzewa”. Jest to ogólnopolska  akcja sadzenia drzew oraz towarzyszący jej program edukacji ekologicznej.

DSCF9686 DSCF9687

Celem  tego  przedsięwzięcia   jest podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi oraz zainspirowanie do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia  drzew, które  przyczyniają  się do  zmniejszenia skutków zmian klimatycznych na Ziemi.

W ramach „Święta Drzewa”  uczniowie klas pierwszych  uczestniczyli w zajęciach dotyczących rozpoznawania  pospolitych drzew i krzewów  oraz wykonali  zielniki. W celu popularyzowania   tej akcji  wśród gimnazjalistów zostały przygotowane na korytarzu szkolnym  gazetki.

DSCF9678DSCF9682

Dzięki nawiązanej współpracy z Nadleśnictwem Jawor,  uczniowie klas pierwszych  wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez  pracownika Nadleśnictwa Pana Tomasza  Gajdę. Obejrzeli prezentację multimedialną  przedstawiającą  las jako ekosystem. Zapoznali się , m.in.   z  etapami rozwoju lasu i  sposobami  jego ochrony  przed szkodnikami oraz  pospolitymi  gatunkami drzew iglastych, które można zobaczyć na naszym terenie.

Nadleśnictwo Jawor zadeklarowało dofinansowanie do zakupu sadzonek drzew iglastych, które zostaną posadzone w powstającym przy szkole arboretum. Dzięki  temu uczniowie będą mogli obserwować i poznawać przedstawicieli nagonasiennych  podczas zajęć lekcyjnych.

Gimnazjaliści   dziękują Nadleśniczemu Panu Piotrowi Wierzbickiemu za pomoc.