Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Koło matematyczne

MATEMATYKA INACZEJ

MATEMATYKA INACZEJ
W dniu dzisiejszym klasy 7b i 7c, w ramach powtórzenia działu, uczestniczyły w maratonie zadaniowym. Zgodnie z preferowana w szkole innowacją uczniowie pracowali w ruchu, tym razem w parach, powtarzając i utrwalając zdobytą wiedzę. Zgodnie z sugestiami profesora Kaczmarzyka i doktor Zylinskiej uczeń najszybciej przyswaja wiedzę m in. w ruchu i bez stresu. Uczniowie obu klas byli zaangażowani w rozwiązywanie zadań. Cieszy fakt, że uśmiech był na twarzach uczniów, którzy nie kochają matematyki, a dziś pracowali chętnie i z zaangażowaniem i nawet zostawali na przerwie, by kończyć zadania.

MATEMATYCZNY JAWOR W MUZEUM?

Matematyka to królowa nauk, spotykamy się z nią na co dzień. We wtorek 17 listopada br. klasa 3d naszego gimnazjum, pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Skołd, uczestniczyła w lekcji muzealnej w jaworskim muzeum. Lekcję poprowadził p. dyrektor. Zapoznał uczniów z życiem codziennym mieszkańców naszego miasta w średniowieczu, władcach, mówił o roli jaką odgrywał niegdyś Jawor. Wspomniał o ostatnim wernisażu 11 listopada, o odkryciu studni, o szkieletach ludzkich w niej znalezionych i badaniach archeologicznych oraz naczyniach i narzędziach używanych na co dzień.

Czytaj więcej...

ZDOLNY ŚLĄZAK GIMNAZJALISTA

Październik i listopad to czas wielu konkursów m.in. matematycznych.
13 października odbył się szkolny etap konkursu matematyczno-fizycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się ze wszystkich szkół gimnazjalnych tylko 8 osób, w tym aż 6 osób z naszej szkoły. Etap powiatowy odbył się 13 listopada i uczestniczyli w nim następujący uczniowie: Klaudia Jackiewicz, Kasjan Kita, Kowalski Jakub, Parzyszek Kajetan, Parzyszek Błażej i Łukasz Rębisz. Na wyniki konkursu trzeba jeszcze poczekać, ale kwalifikacja do etapu powiatowego już jest sukcesem wymienionych uczniów naszej szkoły.

200 ROCZNICA URODZIN GEORGA BOOLE`A

Nauczycielki matematyki Gimnazjum nr 2 w Jaworze Małgorzata Skołd i Małgorzata Zawadzka zaangażowały się w akcję obchodów 200 rocznicy urodzin irlandzkiego matematyka Georga Boole'a, twórcy logiki dwuwartościowej, którego odkrycia, 70 lat po śmierci, znalazły zastosowanie m.in. w dzisiejszych komputerach, narzędziach elektronicznych, bez których wielu współczesnych ludzi nie wyobraża sobie życia. Gimnazjaliści często nie wyobrażają sobie życia bez aparatu komórkowego i innych współczesnych sprzętów komunikacyjnych.
2 listopada otworzono wystawę prac uczniowskich nt. życia, osiągnięć i ciekawostek z życia matematyka, którą mogli obejrzeć wszyscy uczniowie szkoły.

b1

Czytaj więcej...

MARSZE NA ORIENTACJĘ 2015

           Trzy patrole z Gimnazjum nr 2 w Jaworze reprezentowały szkołę w Dolnośląskich Marszach na Orientację, które odbyły się 3 października 2015 r. w Parku Pilczyckim we Wrocławiu. Masze na orientację to świetna zabawa z matematyką i miły sposób spędzania sobotniego jesiennego dnia. W szkolnych eliminacjach do Marszów wzięło udział 27 uczniów, którzy mieli do rozwiązania 7 zadań. W wyniku eliminacji szkołę reprezentowali: Michał Biszczanik, Karol Czarnecki, Jan Szwedo z klasy 1a, Jakub Kowalski z klasy 2b,Kasjan Kita, Kajetan Parzyszek, Łukasz Rębisz, Maciej Sadło z klasy 3a i Anna Kostecka z 3c.

       MARSZE 1MARSZE 2MARSZE 3DMnO
W marszach uczestniczyło prawie 1000 zawodników. Uczniowie gimnazjum mieli do pokonania trasę 3700 metrów, musieli znaleźć 11 Punktów Kontrolnych oraz dwa dodatkowe punkty, na podstawie których należało rozwiązać rebus oraz 5 zadań i zmieścić się w limicie czasu wynoszącym 60 minut. Wszyscy nasi uczniowie ukończyli zawody, świetnie się bawili i zajęli zadowalające lokaty. Uczniowie przebywali na Marszach pod opieką Lesława Lewszyka. W zawodach brali również udział uczniowie SP 1 w Jaworze oraz LO w Jaworze. W drużynie liceum startowało aż sześcioro absolwentów naszego gimnazjum: B. Kwintiuk, K. Kotyś, K. Trzyna, B. Kasperkiewicz, S. Żółtak, M. Uziałko. GALERIA

OLIMPIADA MATEMATYCZNA

24 września 2015 r. w Gimnazjum nr 2 odbyły się zawody I stopnia – część testowa XI Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Do konkursu przystąpiło 12 osób – uczniów klas 2a,2b i 3a z rozszerzoną edukacją matematyczną i zainteresowaniami matematycznymi innych klas.  W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy 3a: Klaudia Jackiewicz, Karolina Kuźniar, Radosław Kunecki, Oskar Lipiński, Kajetan Parzyszek, Łukasz Rębisz, Michał Skołd, Wiktoria Wawoczna, Izabela Wojdyło, z klasy 2a: Klaudia Kościk, z klasy 2b: Jakub Jewuła i z klasy 3c: Anna Kostecka.
GALERIA:

Czytaj więcej...

RANKING – NAJLEPSZY MATEMATYK

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. Uczniowie klas matematycznych, i nie tylko, w ciągu całego roku zbierali punkty w rankingu na najlepszego matematyka szkoły. Już po raz drugi ten zaszczytny tytuł przypadł uczniowi klasy 3b Grzegorzowi Myjakowi. Grzegorz uzyskał 340 punktów. W tym roku II miejsce zajął Łukasz Rębisz z kl. 2a uzyskując 318 punktów, a III miejsce Anna Kostecka z kl. 2c – 258 punktów. Kolejne miejsca uzyskali: IV m. – Bartłomiej Złocki kl. 3b, V m – Michał Skowron, VI m – Paulina Repa – kl. 2a, VII m – Dawid Kupczyk, a ósme miejsce i 120 punktów uzyskali: Jakub Adamczewski – kl. 1b, Klaudia Kościk – kl. 1a oraz Kasjan Kita – kl. 2a. Gratulujemy sukcesów młodym matematykom i życzymy udanej rywalizacji w przyszłym roku.

MS

„BIEGNIJ I LICZ…” – UCZYLI SIĘ BAWIĄC…

W tym roku szkolnym po raz pierwszy w naszym gimnazjum odbył się konkurs matematyczny skierowany dla uczniów klas drugiej i trzecich z rozszerzoną edukacją matematyczną „ Biegnij i licz", który odbył się w Parku Miejskim w Jaworze. Podczas konkursu uczniowie w pięcioosobowych grupach mieli do zaliczenia 10 stanowisk. Na każdym stanowisku mogli wylosować zadania z różnych działów matematyki za 2 lub 3 punkty, łatwiejsze i trudniejsze. Dodatkowo - jedna konkurencja była sportowa – skoki na skakance.

Czytaj więcej...

CZERWIEC – CZAS WYCIECZEK

Maj i czerwiec to czas wycieczek szkolnych i klasowych. W tym roku klasa 3b z rozszerzoną edukacją matematyczną 2 czerwca , pod opieką wychowawcy Małgorzaty Zawadzkiej, trudy nauki odreagowywała w Adrenalina Parku koło Wrocławia. Uczniowie zmierzyli się ze swoimi słabościami, lękami i wykazali niezmierną odwagą podczas zjazdów na linie, w kuli, w małpim gaju itp.

Czytaj więcej...

DZIEŃ DZIECKA NA WESOŁO

W tym roku szkolnym z okazji Dnia Dziecka w klasach matematycznych został zorganizowany konkurs matematyczny REBUSY MATEMATYCZNE. Uczniowie samodzielnie, według własnych pomysłów, tworzyli rebusy matematyczne a organizatorzy i jednocześnie jury, nauczyciele matematyki: Małgorzata Zawadzka, Małgorzata Skołd i Lesław Lewszyk wyróżnili najlepsze prace uczniów.

"WROCŁAWSKA'' EDYCJA KONKURSU KOALA 2014/15

W tegorocznej wrocławskiej edycji konkursu matematyczno-informatycznego KoAla wzięło udział 410 gimnazjalistów z 382 szkół gimnazjalnych Dolnego Śląska. Najlepszą lokatę – 17 miejsce uzyskała uczennica klasy 2a z rozszerzoną edukacją matematyczną Paulina Repa. Miejsca dalsze, ale punktowane zajęli: Maciej Sadło (2a), Mateusz Janowski (3a), Michał Skowron (3b), Michał Jareńczyk (1a), Kasjan Kita (2a), Natanel Samól (2c) i Łukasz Rębisz (2a).  

FINALIŚCI KONKURSU MATEMATYCZNEGO ORIGAMI „ŻURAW”

„Żuraw" to pierwszy konkurs matematyczny orgiami w Polsce. Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni geometrycznej i wiedzy z geometrii przestrzennej, sprawności manualnej i koncentracji oraz kształtowania zamiłowania do sztuki orgiami, jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Organizatorem konkursu jest Fundacja Matematyków Wrocławskich.
W tym roku po raz pierwszy prace na konkurs wysłali trzej uczniowie naszego gimnazjum: Daniel Detyna (3a), Natan Sałek (3a) oraz Piotr Wasilewski (1a) – wszyscy uczęszczają do klas z rozszerzoną edukacją matematyczną.
Do finału, który odbędzie się w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego, zakwalifikowali się Natan Sałek i Piotr Wasilewski, a prace oceniane były przez artystów plastyków.

Czytaj więcej...