W środę 24 września 2014 r. 82 osobowa grupa młodzieży Gimnazjum nr 2 w Jaworze, uczniów klas z rozszerzoną edukacją matematyczną, wraz z opiekunami: Małgorzatą Zawadzką, Małgorzatą Skołd, Barbarą Szydłak i Aliną Osowską, uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych na Uniwersytecie Wrocławskim i na Politechnice. Młodzież podzielona została na dwie grupy. Klasy trzecie skorzystały z wykładu nt. biomasy, zaś drugie i pierwsze wysłuchały wykładu nt. działania toksyn. Obie grupy brały udział w pokazie doświadczeń fizycznych pn. „Ogień”, „Woda”, „Powietrze”, „Ziemia” – cztery żywioły fizyki.

Uczniowie mogli zobaczyć podczas doświadczeń m.in. jak wygląda wyładowanie atmosferyczne i jaka jest rola uziemienia budynku, rola ognia dla pierwotnego człowieka i współcześnie, jak zmienia się kolor gazu w zależności od związku chemicznego, jakim się go wzbogaci. Interesująco wyglądało doświadczenie z piaskiem hydrofobowym, który odpycha cząsteczki wody, oraz z płonącą na dłoniach pianą, która nie parzy rąk. W doświadczeniach uczestniczyła odważnie nauczycielka fizyki p. Barbara Szydłak, która zaryzykowała 100 zł i zgodziła się, by „spłonęły”. Oczywiście, mimo iż banknot płonął, nie uległ zniszczeniu. Przez prawie dwie godziny pracownicy Uniwersytetu bawili doświadczeniami fizycznymi. Podczas zwiedzania wystaw, organizatorzy przygotowali dla gości konkursy, w których uczestniczyli również nasi uczniowie, zdobywając symboliczne nagrody.