Maj i czerwiec to czas wycieczek szkolnych i klasowych. W tym roku klasa 3b z rozszerzoną edukacją matematyczną 2 czerwca , pod opieką wychowawcy Małgorzaty Zawadzkiej, trudy nauki odreagowywała w Adrenalina Parku koło Wrocławia. Uczniowie zmierzyli się ze swoimi słabościami, lękami i wykazali niezmierną odwagą podczas zjazdów na linie, w kuli, w małpim gaju itp.

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zabawie i odpoczynkowi. 3 czerwca w tym samym miejscu stresy odreagowywali uczniowie klasy 3a – również klasy realizującej rozszerzony program edukacji matematycznej, pod opieką Aliny Osowskiej. Dla odmiany klasa 2d (ogólna) pod opieką wychowawcy Małgorzaty Skołd uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w sztolniach w Kowarach. Uczniowie zwiedzali dwie kopalnie, a następnie w Parku Miniatur w Kowarach mogli podziwiać miniaturowe budowle zabytków Dolnego Śląska.