W tym roku szkolnym po raz pierwszy w naszym gimnazjum odbył się konkurs matematyczny skierowany dla uczniów klas drugiej i trzecich z rozszerzoną edukacją matematyczną „ Biegnij i licz", który odbył się w Parku Miejskim w Jaworze. Podczas konkursu uczniowie w pięcioosobowych grupach mieli do zaliczenia 10 stanowisk. Na każdym stanowisku mogli wylosować zadania z różnych działów matematyki za 2 lub 3 punkty, łatwiejsze i trudniejsze. Dodatkowo - jedna konkurencja była sportowa – skoki na skakance.

Okazało się, że niektórzy uczniowie skaczą świetnie, zaś dla niektórych skoki na skakance stanowiły duży problem. Uczniowie w różnych miejscach w parku rozwiązywali zadania, byli bardzo zaangażowani pracując w grupach i rywalizując ze sobą. Biegnij i licz to nowa aktywizująca forma pracy z uczniami, którzy zmęczeni pod koniec roku, w aktywny sposób mogli powtórzyć i utrwalić realizowany w trakcie roku szkolnego materiał.