Dnia 02.12.2014. uczniowie klas 2a i 3a udali się na spotkanie do Biblioteki Miejskiej w Jaworze i obejrzeli pokaz zdjęć "Francja w obiektywie" przygotowany przez absolwenta naszej szkoły Wiktora Walasika i pana Jana Stelczyka - jego mentora. Podczas oglądania zdjęć Paryża, zamków nad Loarą, Bretanii, Alp, Prowansji i Marsylii prowadzący zadawali różne pytania sprawdzające naszą wiedzę na temat fotografii i tych krain geograficznych. Wiktor opowiadał też o swoich przeżyciach podczas zwiedzania tych miejsc i prezentował związane z nimi ciekawostki. Pod koniec spotkania nauczyciele i uczniowie, którzy wykazali się wiedzą, dostali kopie niektórych zdjęć Wiktora. Otrzymaliśmy też od fotografów kilka wskazówek, a chętne osoby mogły nawet umówić się na zajęcia z panem Stelczykiem. Mamy nadzieję, że niedługo spotkamy się z naszym starszym kolegą Wiktorem - obiecał bowiem przybliżyć nam kolejny kraj w jego naukowej karierze - Amerykę.