Zdjęcie uczennic przygotowujących ciasto

Kolejne zajęcia matematyczno - kulinarne w naszej szkole już za nami.

Nasi  uczniowie chętnie bawią się w „KUCHCIKOWO” i podejmują prace związane z przygotowywaniem potraw. Jednym z ulubionych przysmaków dzieci są rogaliki zrobione z ciasta drożdżowego i przełożone dżemem lub  marmoladą. Te chyba smakują najbardziej i są łatwe do przygotowania. Mając na uwadze obchodzone w listopadzie imieniny świętego Marcina, patrona naszego miasta Jawora, po raz kolejny podjęliśmy się przygotowania przepisu na rogaliki. Uczennice z dużym zaangażowaniem przystąpiły do przeliczenia matematycznego, ile składników nam jest potrzebnych. Zapoznawszy się z tradycją, składnikami oraz sposobem przygotowania rogali, samodzielnie rozpoczęły działania. Z zapałem wałkowały ciasto, formowały rogaliki, nadziewały je marmoladą, następnie przekazały je do kuchni, gdzie rogaliki piekły się pod fachowym okiem pani kucharki.

Zajęcia, wprowadzające dzieci w świat sztuki kulinarnej, pozwalają zdobywać nowe doświadczenia za pomocą zmysłu smaku, zapachu, dotyku. W naszej szkole stwarzamy dzieciom takie możliwości, które pozwalają im samodzielnie działać, wzbogacać wiedzę i umiejętności, nabywać prawidłowych nawyków żywieniowych, przestrzegać zasad czystości i higieny podczas przygotowania potraw, bezpieczeństwa w kuchni oraz bawić się matematyką w kuchni. Warto nadmienić, że zajęcia kulinarne sprawiają dzieciom mnóstwo przyjemności, a odpowiednio zorganizowane rozwijają zainteresowania i przygotowują do dorosłego życia.

Zapachu rogalików unoszącego się w całej szkole nie da się opisać. Było wyjątkowo, a przede wszystkim pracowicie i smacznie!