Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

ADOPTOWALIŚMY SZKOŁĘ W KAMERUNIE

 

,,Świat unoszony jest oddechami dzieci idących do szkoły''

 

        banne

 

  

 

 

W maju klasa IIb humanistyczna , naszego gimnazjum adoptowała jedną z kameruńskich szkół. Głównym organizatorem i koordynatorem tej akcji jest Fundacja Redemptoris Missio z Poznania, z którą współpracujemy już od kilku lat. To właśnie do poznańskiej Fundacji wysyłaliśmy paczki z odzieżą zimową dla afgańskich dzieci oraz szczoteczki i pasty do zębów , materiały piśmiennicze dla afrykańskich dzieci.


Fundacja Redemptoris Missio przesłała nam zdjęcia naszych podopiecznych oraz informację, że między innymi dzięki temu może ona dokonać stosownych płatności w placówkach szkolnych, (opłaty za szkołę, która w większości krajów Afryki jest relatywnie wysokopłatna w stosunku do zarobków rodzin) oraz dokonać zakupów przyborów, odzieży, butów na dany semestr, okazję, wg potrzeb indywidualnych w ciągu roku szkolnego .Dzieci mogły wziąć udział w zawodach sportowych, które odbyły się poza ich miejscem zamieszkania . Jak napisała siostra Alicja Adamska, która na co dzień pracuje z kameruńskimi dziećmi , dzięki pozyskanym środkom mogła zapłacić za transport. Dodała, że wyjazd poza znajomą okolicę był dla dzieci nieprawdopodobnym przeżyciem.
Jednocześnie pragniemy podziękować wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy aktywnie włączają się w prowadzone akcje. Dziękujemy za chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, za zaangażowanie, a przede wszystkim za wielkie serce. 

 

KAMERUN

 

    m1    m2