Kampania została przeprowadzona na terenie szkoły oraz wśród mieszkańców Jawora. Uczniowie przygotowali plakaty, które zostały wywieszone w sklepach oraz materiał dla Telewizji Jawor.
Torebka foliowa to najbardziej rozpowszechniony towar na naszej planecie. Lekka i odporna na warunki środowiskowe, a do tego wygodna i do nabycia w każdym sklepie. Pierwsze plastikowe torebki na kanapki, owoce i warzywa wprowadzono w Stanach Zjednoczonych w roku 1957. Pod koniec lat 60-tych. plastikowe worki na śmieci pojawiły się w domach na całym świecie. Jednak naprawdę popularne stały się w połowie lat 70-tych, kiedy nowa technologia produkcji jednorazowych torebek pozwoliła supermarketom oferować je klientom zamiast worków papierowych.Niektórym z nas trudno wyobrazić sobie życia bez niej, ale warto pamiętać o drugim obliczu torebki foliowej.
W Polsce codziennie zużywa się średnio 15 milionów foliowych jednorazówek. To powoduje, że powstają olbrzymie ilości śmieci, które wymagają składowania. Podaje się, że ponad 80% odpadów z tworzyw sztucznych pochodzących od konsumentów trafia na wysypiska
Pamiętajmy, że zasoby ropy naftowej zmniejszają się, a przecież, m. in. jest ona surowcem do produkcji polietylenu , z którego powstają torebki foliowe. Wreszcie odpady należące do tej grupy charakteryzują się niezwykle długim czasem rozkładu – od 100 do 400 lat oraz wydzielają do środowiska , m.in. metan, amoniak i siarkowodór. Bardzo niebezpieczne jest spalanie opakowań plastikowych i foliowych, ponieważ powstają wtedy substancje rakotwórcze, które wszyscy wdychamy. Dodatkowo stały się „ niechlubną ozdobą” parków, ulic , skwerków , szlaków turystycznych i miejsc biwakowych, gdzie stanowią zagrożenie dla przyrody.
Każdy powinien kupować odpowiedzialnie, dlatego idąc na zakupy wystarczy zabrać ze sobą torbę płócienną lub wiklinowy koszyk. Jeżeli wyjątkowo musimy skorzystać z foliówki , to pamiętajmy, że na rynku pojawiły się również torby plastikowe ulegające biodegradacji.
To już kolejna akcja informacyjna propagująca ekologiczna postawę, która jest prowadzona przez uczniów „Dwójki” w ramach realizowanego projektu „Enklawa przyrodniczo-kulturowa” .Naszymi partnerami są: Gmina Jawor, Powiat Jawor Nadleśnictwo Jawor,TSK „Księstwo Jaworskie”,GCI, Muzeum Regionalne, PCPPP i DM, CEE i K i Zakład Wapienniczy Wojcieszów.