Dnia 15 kwietnia  2015r. odbyła się we Wrocławiu Gala Laureatów  konkursu Liga Naukowa. Patronami konkursu są Uniwersytet Wrocławski i Prezydent miasta Wrocławia. Tytuł laureata  Ligi Naukowej ponownie został uznany przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, co oznacza między innymi, że laureat konkursu zostanie przyjęty do wybranego przez siebie liceum, niezależnie od kryteriów ustalonych przez szkołę. Ponadto, jest zwolniony z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego. W tym roku w etapie szkolnym w całym województwie wzięło udział prawie 7000 uczestników w części humanistycznej  i matematycznej.

W etapie regionalnym – wyłonione najlepsze 4 osoby w szkole – rozwiązywały zadania przez Internet (wszyscy o jednakowej porze, każdy uczeń na własnym komputerze).  Do finału zakwalifikowały się  drużyny: humanistyczna  (Kamil Bąk, Anna Kostecka, Grzegorz Myjak i Anna Ryżewska) i  drużyna matematyczna (Anna Kostecka, Kasjan Kita, Grzegorz Myjak,  i Łukasz Rębisz). Sześcioro z  gimnazjalistów reprezentujący „Dwójkę” w drużynie  są uczniami klas matematycznych.  Zadania w części matematycznej stoją na wysokim poziomie merytorycznym i są układane przez pracowników naukowych Uniwersytetu Wrocławskiego. Wielki sukces odnieśli uczniowie w części matematycznej. Drużyna w składzie: Anna Kostecka, Kasjan Kita, Grzegorz Myjak,  i Łukasz Rębisz,   zajęli drużynowo ósme miejsce  (pokonując w finale ponad 30 drużyn). Uczniowie z „Dwójki” : Grzegorz Myjak oraz Łukasz Rębisz uzyskali również tytuł finalisty konkursu w części matematycznej. Na uwagę zasługuje fakt, że Anna, Kasjan i Łukasz są uczniami klas drugich. Koordynatorzy obu części konkursu: Katarzyna Lassota i Lesław Lewszyk są bardzo zadowoleni z wyników uczniów i z nadzieją będą czekali na następną edycję konkursu.