XX Międzynarodowy Maraton Pisania Listów Amnesty International

W sobotę 14 grudnia o godz. 12 w Szkole Podstawowej nr 2 rozpoczęłą się kolejna, XX już edycja Międzynarodowego Maratonu Pisania Listów Amnesty Inernational. Podobnie jak wszystkie poprzednie Maratony, ten też organizowany jest przez Szkolną Grupę AI nr 48 działającą pod przewodnictwem Pani Marii Błoniarz. Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Wydarzenie to ma na celu zmobilizować jak największą liczbę osób w celu solidarnego przeciwstawiania się naruszeniom praw ludzi na całym świecie. Podczas Maratonu 2019 pisaliśmy listy ws. młodych osób z 10 państw, których prawa człowieka zostały złamane.
Każdy napisany list ma znaczenie i może zmienić ludzkie życie - napisaliśmy ich 3628.

AI19