Zdjęcie uczestników wycieczki

W ramach realizowanego projektu unijnego uczniowie klasy 4B oraz klas 6A i 6B uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Wrocławia.

Program zawierał zwiedzanie miasta, zajęcia edukacyjne w Muzeum Archeologicznym we Wrocławiu na temat życia codziennego w średniowieczu. Dzięki przewodnikowi dzieci mogły zobaczyć rzadko udostępniane do zwiedzania tzw. liceum urszulanek, kościół św. Klary - Mauzoleum Piastów - z przylegającą Kaplicą św. Jadwigi. Mogły dotknąć sarkofagu Henryka VI, który jest dziełem sztuki Śląska powstałym w 1350 roku na wzór wcześniejszego grobowca Henryka Prawego. Po obiedzie i dalszej części zwiedzania rynku, ratusza, pręgierza uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzali KOLEJKOWO, a następnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, w czasie których kleili makietę budynków. Zmęczeni, ale i zadowoleni, wrócili do domu.