Zdjęcie klasowej choinki

Grudzień, to magiczny miesiąc... Zaczyna się zima, robi się biało i mroźno, i oczywiście wszyscy z utęsknieniem czekają na odwiedziny Świętego Mikołaja!

Bo któż nie lubi dostawać prezentów? Dzieci piszą do niego listy z prośbami o wymarzony prezent. Dorośli, choć nie przyznają się do tego, również mają nadzieję, że dla nich znajdzie się coś w jego olbrzymim worku.

Ten tydzień upłynął w naszej szkole pod znakiem św. Mikołaja. W klasach 1b i 1s stanęły piękne choinki - dar od rodziców. Uczniowie 3s uczyli się robić ozdobne gwiazdy, ubierali choinkę, zdobili pierniczki. Mikołajkowy nastrój panował również w klasie 2a. Dzieci poznały historię św. Mikołaja - biskupa Miry, opowiadały o swoich marzeniach i prezentach, wykonały pracę plastyczną i raczyły się słodkościami podrzuconymi przez elfy. Mikołaj zawitał także do 5b, 1a, 3a. To dla wszystkich był czas pełen radości!

6 grudnia dla uczniów klas: 4a, 4s i 5a był pełen radości, śmiechu i niespodzianek. To wszystko za sprawą organizacji klasowych mikołajek, które okazały się doskonałą okazją, aby wzmocnić więzi między uczniami, stworzyć atmosferę świąteczną i sprawić, że każde dziecko poczuło się wyjątkowe. W poszukiwaniu Świętego Mikołaja uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami szynobusem udali się do Kina Helios w Legnicy. Tam obdarowani zostali słodką niespodzianką, a po seansie udali się na spacer pełen atrakcji w pięknej zimowej scenerii.

W piątek 8 grudnia Samorząd Uczniowski jeszcze raz przeprowadzi zbiórkę monet w naszej szkole, które 10 grudnia trafią do "Serca z monet", akcji organizowanej w Rynku przez Jaworskie Stowarzyszenie Charytatywne "Damy Radę". Chcemy jako szkoła włączyć się w to wydarzenie. Można przynosić grosiki, bo każdy grosz się liczy i zostanie przekazany na podopiecznych stowarzyszenia, których jest już ponad 20. Mamy nadzieję, że w niedzielę 10 grudnia będziemy jako szkoła mogli dorzucić swoją cegiełkę do tej szlachetnej akcji.

Mikołajki można świętować również na sportowo. 6 grudnia odbyły się zawody pływackie pod nazwą „Mikołajkowe Pływanie”. Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowało 25 uczniów.

Wyniki zawodów: Klasy 1 - 1. miejsce Trzpioła Leon, 2. miejsce Ścieżka Zuzanna
Klasy 2 - 2. miejsce Hampel Jakub
Klasy 3 - 1. miejsce Sołtysik Julian, 3. miejsce Grechowicz Hanna, 3. miejsce Kacper Gerasimowicz
Klasy 4 - 3. miejsce Kus Pola, 3. miejsce Raczyński Filip
Klasy 5 - 1. miejsce Biernacki Julian, 3. miejsce Woźniak Maja
Klasy 7 - 3. miejsce Prokopowicz Lena, 3. miejsce Michalski Jakub
Sztafeta 6x25m - 2. miejsce dla reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 2
Sztafeta 6 x50m - 2. miejsce dla reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 2
Gratulacje dla wszystkich zwycięzców i uczestników!

Przed nami jeszcze piątkowy Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki dla uczniów z klas sportowych, który będzie dopełnieniem tego niezwykłego, radosnego tygodnia.