Zdjęcie plakatu informacyjnego

W ostatnich dniach w ramach Tygodnia Języka Ojczystego uczniowie angażowali się, jak co roku, w wiele różnych działań.

Należał do nich również udział w konkursach. Jednym z nich był VII Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny Piórem i Pazurem. Przystąpiły do niego dzieci z klas 4-7. Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w marcu, zakwalifikowało się pięć osób: Hubert Krupiński – 7b, Anna Scheffler – 6a, Martyna Antecka – 4s, Nina Foryś – 5a, Lena Kłeczek – 5a. Warto dodać, że kaligraficzne zmagania mają w naszej szkole grupkę fanów pięknego pisania.

W lutym odbył się także szkolny etap Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Pegazik. I miejsce zdobyła Martyna Antecka, a II - Antoni Osowiecki, którzy 5 marca wezmą udział w etapie miejskim. Teraz przygotowujemy się do potyczek ortograficznych w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Orzeł Ortograficzny.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!