Dnia 22 marca 2014 roku odbył się w Gimnazjum nr 2 w Jaworze Interdyscyplinarny Turniej „Gambit" dla uczniów szkół podstawowych. W tegorocznej VIII już edycji konkursu uczestniczyły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jaworze (opiekun Grażyna Iwańska – Motyka), Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworze (opiekun Tadeusz Kopeć), Szkoły Podstawowej z Bolkowa (opiekunowie Anna Siwiaszczyk –Jenny, Agnieszka Daszkiewicz) SzkołyPodstawowej z Targoszyna (opiekunowie Ewa Soroka, Agnieszka Ordon-Bochenek).

Dla przybyłych gości nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Jaworze wraz ze swoimi uczniami przygotowali zadania z matematyki (Janina Bortkiewicz), przyrody (Maria Błoniarz), języka angielskiego (Karolina Włodarczyk), historii (Urszula Rybicka-Jewuła). Uczniowie odpowiadali także na pytania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (Andrzej Rudnik) oraz mogli wykazać się sprawnością fizyczną, pokonując tor przeszkód (Agnieszka Lipińska, Andrzej Rudnik). Natomias zdolności aktorskie uczniów oceniały panie Katarzyna Lassota i Jolanta Bielecka – Pokora. Uczniowie mieli również możliwość zmierzenia się w konkurencji rozwiązywania łamigłówek SUDOKU przygotowanych przez panią Małgorzatę Zawadzką.
Po zaciętej rywalizacji drużyny razem ze swoimi opiekunami uczestniczyły w niezwykłym pokazie eksperymentów fizycznych prowadzonym przez panią Barbarę Szydłak.

Zakończeniem uroczystości było podsumowanie wyników i wręczenie nagród zwycięskim zespołom. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bolkowie (Hubert Janas, Kacper Kubacki, Krzysztof Sawicki, Wiktoria Podmokła, Karolina Stuchlak, Marta Hubar, Kaja Dolecka, Amelia Mokrzycka, Michał Fica, Dawid Szemberski, Kacper Kasprzyk). Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaworze. Trzecie miejsce przypadło w udziale drużynie ze Szkoły Podstawowej
w Targoszynie, czwarte Szkole Podstawowej nr 5 w Jaworze. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy, gry planszowe oraz książki. Tytuł MISTRZA SUDOKU
zdobył uczeń Szkoły Podstawowej w Bolkowie - Hubert Janas. Ogromną atrakcją dla uczniów było losowanie wśród uczestników Gambitu 10 książkowych nagród pocieszenia.

Koordynatorem tego wpisanego już w tradycję drugiego jaworskiego gimnazjum przedsięwzięcia była pani Małgorzata Skołd.

Dyrektor i nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Jaworze dziękują uczniom i ich opiekunom za takliczne przybycie i wspólną, wspaniałą zabawę.