31 marca 2014r. Odbyła się już dwunasta edycja Polsko – Ukraińskiego Konkursu Fizycznego „ Lwiątko". Przypomnijmy, że jest to inicjatywa Lwowskiego Liceum Matematyczno – Fizycznego, które jest również organizatorem popularnego konkursu matematycznego o nazwie „Kangur".
W tym roku Patronat Honorowy nad „Lwiątkiem: objął Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu oraz Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Fizycznego.
Miło nam poinformować, że również uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w tym prestiżowym konkursie. W tym roku do konkursu przystąpiło trzynastu uczniów z klas pierwszych i drugich. Po zaciętej rywalizacji tytuł KAON otrzymał uczeń klasy drugiej Grzegorz Myjak , natomiast Anna Kostecka, Klaudia Jackiewicz, Łukasz Rębisz i Kasjan Kita uczniowie klasy pierwszej otrzymali tytuł TAON. Nadmienić warto, że uczniowie ci są uczniami klasy pierwszej , a więc wiele sukcesów jeszcze przed nimi, czego serdecznie im życzymy.
Kolejna edycja tego konkursu pokazała, że jest to przedsięwzięcie skutecznie motywujące uczniów do zdobywania wiedzy, a także ciekawy sposób na uzupełnienie programu zajęć szkolnych. Na zdjęciu Łukasz, Klaudia, Kasjan, Grzegorz z  Barbarą Szydłak, nauczycielką fizyki.

LWIĄTKO 2014