TYDZIEŃ KULTURY EUROPEJSKIEJ W NASZYM GIMNAZJUM!

W dniach 25-29 maja w naszym gimnazjum uczniowie obchodzili TYDZIEŃ KULTURY EUROPEJSKIEJ. W związku z tym nasza szkoła została udekorowana symbolami europejskimi. Nauczyciele języków obcych przygotowali różne konkurencje dotyczące krajów naszego kontynentu.

Konkurencje:

• konkurs fotograficzny „Europa – tu byłem ", którego zwycięzcami zostali: Agata Białek 3B (I i III miejsce) , Natalia Wąż 3B (II miejsce)
• w dyktandzie z języka angielskiego „Wybrane kraje Unii Europejskiej" zwyciężyli: Ania Ryżewska 3A (I miejsce), Bartłomiej Złocki 3B (II miejsce), Agata Koczan 1C (III miejsce)
• całotygodniowa gra „PULL AND ANSWER GAME", której zwycięzcami zostały następujące klasy:
 klasy 3 – zwycięzca 3A
 klasy 2 – zwycięzca 2B
 klasy 1 – zwycięzca ex aeque 1A i 1B
• prezentacja projektów multimedialnych „Wszystko o krajach niemieckojęzycznych"
W ramach godzin wychowawczych, uczniowie zostali zaznajomieni z różnymi krajami europejskimi poprzez prezentacje filmów odnoszących się do kultury poszczególnych państw. Uczniowie mogli dać wyraz swoim artystycznym umiejętnościom i przebrać się za postacie, które kojarzą się z poszczególnymi krajami europejskimi.