1Jakubowicz

KACPER JAKUBOWICZ

5 kwietnia 2018 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbyła się także uroczysta Gala Laureatów XV edycji Konkursu „zDolny Ślązaczek”, w którym rywalizują uczniowie szkół podstawowych z naszego województwa. Uczeń klasy 7 b, Kacper Jakubowicz, zdobył dwa tytuły „zDolnego Ślązaczka”.

Został laureatem XV Konkursu „Zdolny Ślązaczek” z matematyki oraz laureatem XV Konkursu „Zdolny Ślązaczek” z języka polskiego. W tym roku szkolnym wyłoniono 127 najzdolniejszych uczniów, w tym 25 laureatów dwukrotnych. Kacper może pochwalić się licznymi sukcesami, które osiąga w konkursach matematycznych na szczeblu wojewódzki i ogólnopolskim. W tym roku szkolnym został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Pangea oraz zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny. Warto pamiętać, że Kacper w roku szkolny 2016/2017, jako uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 znalazł się już w gronie najzdolniejszych uczniów naszego województwa-laureatów XIV   edycji Konkursu „zDolny Ślązaczek” z matematyki oraz języka polskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!