Dnia 13 maja uczniowie klas o rozszerzonej edukacji ekologicznej 1b i 2c uczestniczyli w wycieczce do Leśnego Banku Genów w Kostrzycy. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatowej. Uczniowie wypełniali karty pracy dotyczące znajomości gatunków drzew, krzewów i roślin zielnych. Zostali zapoznani z techniką selekcji nasion i sposobami ich przechowywania. Leśny Bank Genów przechowuje nasiona drzew dla przyszłych pokoleń. Gromadzone nasiona przechowywane są w sterylnych warunkach w niskiej temperaturze. Mogą spokojnie przetrwać każdą katastrofę ekologiczną, a później posłużyć do odbudowy zniszczonego ekosystemu leśnego. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie wieży książęcej w Siedlęcinie, która jest jednym z ważniejszych i dobrze zachowanym średniowiecznym zabytkiem w Polsce. Zbudowana została w drugiej dekadzie XIV w. z fundacji księcia Henryka I jaworskiego. Organizatorami edukacyjno-krajoznawczej wycieczki byli wychowawcy klas Joanna Adamska i Dominik Włodarczyk.