Misje to nie tylko kościoły, misje to także przychodnie i szpitale, które powstały, by nieść pomoc najbardziej potrzebującym. Cała miejscowa ludność wie, że tam nikt nie odmówi im pomocy. Dlatego każdy bandaż czy plaster jest dla pracujących tam wolontariuszy na wagę złota.
Właśnie w odpowiedzi na apel misjonarzy pełniących swoją służbę w Afryce, zorganizowana została przez fundację Redemptoris Missio akcja „Opatrunek na Ratunek!”, w którą aktywnie włączyła się jaworska społeczność. W związku z tym, że w misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego, każdy dar serca jest nieocenioną pomocą dla pracujących tam lekarzy i pielęgniarek. W tych placówkach przydadzą się bandaże (czy to dziane, czy elastyczne), gazy i kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata, a nawet igły i strzykawki. Są to więc rzeczy, które bez trudu można nabyć w każdej aptece.
Druga akcja tej samej fundacji „Kup Pan Szczotkę!”, organizowana w ramach projektu „Dentysta w Afryce”, zakłada zbiórkę szczoteczek i past do zębów, które następnie zostaną wysłane do Kamerunu, gdzie na misji przebywają polscy stomatolodzy. Dentyści nie tylko leczą uzębienie mieszkańców Kamerunu, ale także starają się zachęcić ich do większego dbania o higienę. W tym celu odbywają zajęcia w szkołach, gdzie pokazują dzieciom, które w większości nigdy wcześniej nie szczotkowały zębów, w jaki sposób należy to robić. W związku z tą akcją zbierane są szczoteczki i pasty do zębów, które następnie zostaną przesłane do placówek w Kamerunie. Zbiórka zarówno środków opatrunkowych jak i szczoteczek i past do zębów trwa do 25 października. Wszystkie dary można przynosić do: Gimnazjum nr 2 w Jaworze, SP 1 w Jaworze
i parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Jaworze. Każda, nawet najdrobniejsza, pomoc jest potrzebna i może komuś pomóc odzyskać zdrowie czy nawet uratować czyjeś życie. Dlatego wszystkich zachęcamy do zaangażowania się w pomoc ludności Afryki.