,,Świat unoszony jest oddechami dzieci idących do szkoły''

banne

W maju klasa IIb humanistyczna , naszego gimnazjum adoptowała jedną z kameruńskich szkół. Głównym organizatorem i koordynatorem tej akcji jest Fundacja Redemptoris Missio z Poznania, z którą współpracujemy już od kilku lat. To właśnie do poznańskiej Fundacji wysyłaliśmy paczki z odzieżą zimową dla afgańskich dzieci oraz szczoteczki i pasty do zębów , materiały piśmiennicze dla afrykańskich dzieci.

Objazdowy Festiwal Filmowy „WATCH DOCS". Prawa Człowieka w Filmie, organizowany przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, już po raz czwarty gościł w Jaworze. Tegoroczna, XIII edycja Festiwalu została w naszym mieście połączona z odbywającym się w dniach 5-10 maja Dziedzińcem Sztuki. Ideą Festiwalu jest propagowanie wiedzy na temat Praw Człowieka poprzez prezentację dokumentów, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. IV jaworska edycja WATCH DOCS'A obfitowała nie tylko w poruszające, podejmujące niełatwą tematykę filmy, ale także spotkania, warsztaty i koncerty, skierowane przede wszystkim do młodzieży.

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Gimnazjum nr 2 w Jaworze pod kierunkiem pani Marii Błoniarz zorganizowali i przeprowadzili zbiórkę żywności, odzieży i środków higienicznych na rzecz podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta z Wrocławia, udowadniając tym samym, że są wrażliwi na potrzeby innych ludzi i zawsze skorzy do pomocy. Trwająca kilka tygodni zbiórka zakończyła się sukcesem, który zaskoczył nawet jej organizatorów. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu wielu osób, uczniom udało się zebrać wiele kilogramów żywności oraz kilka kartonów odzieży, które następnie zawieźli do Wrocławia. Nie była to pierwsza akcja, jaką uczniowie jaworskiej dwójki przeprowadzili na rzecz TPBA i, jak zgodnie potwierdzają młodzi wolontariusze, nie była też ostatnią.

Zakończyła się Akcja „Ołówek dla Afryki” w naszej szkole, była zorganizowana przez SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU, zebraliśmy 386 długopisów,423 ołówki i setki kolorowych kredek DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM .Specjalne podziękowania należą się uczennicy z klasy 3s Monice Jakimiak, która szczególnie zaangażowała się w zbiórkę.

DZIĘKUJĘ Maria Błoniarz

1 11    Kopia 1 10

W niedzielę, 8 lutego 2015 roku, zakończyła się    w Tesco zbiórka karmy dla zwierząt w której brali  udział uczniowie Gimnazjum nr 2 w Jaworze.  Karma  została przekazana dla Towarzystwa  Opieki nad  Zwierzętami w Jaworze. Razem  zebrano  dokładnie 411,55 kg. karmy, w tym  sucha karma  dla psów – 220,8 kg., sucha karma  dla kotów –  58,5 kg., mokra karma dla psów –  95,88 kg.,  mokra karma dla kotów – 34,29 kg. i  2,08 kg.  innych produktów (ryż, konserwy  turystyczne, dental stics dla psów).
 Wolontariusze Towarzystwa Opieki nad  Zwierzętami w Jaworze składają serdeczne  podziękowania wszystkim darczyńcom – klientom  sklepu TESCO w Jaworze, za wrażliwość    zrozumienie dla potrzebujących zwierząt - macie  naprawdę WIELKIE SERCA. Dziękujemy także pracownikom sklepu TESCO, za umożliwienie zorganizowania zbiórki na terenie sklepu. Szczególne podziękowania dla wolontariuszy z Gimnazjum nr 2 w Jaworze oraz Pani Marii Błoniarz – opiekunowi grupy, którzy przez cały okres trwania zbiórki pełnili dyżury przy koszu i swoim uśmiechem zachęcali i informowali klientów sklepu o zbiórce karmy. To dzięki Wam ta zbiórka się powiodła.