Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Gimnazjum nr 2 w Jaworze pod kierunkiem pani Marii Błoniarz zorganizowali i przeprowadzili zbiórkę żywności, odzieży i środków higienicznych na rzecz podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta z Wrocławia, udowadniając tym samym, że są wrażliwi na potrzeby innych ludzi i zawsze skorzy do pomocy. Trwająca kilka tygodni zbiórka zakończyła się sukcesem, który zaskoczył nawet jej organizatorów. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu wielu osób, uczniom udało się zebrać wiele kilogramów żywności oraz kilka kartonów odzieży, które następnie zawieźli do Wrocławia. Nie była to pierwsza akcja, jaką uczniowie jaworskiej dwójki przeprowadzili na rzecz TPBA i, jak zgodnie potwierdzają młodzi wolontariusze, nie była też ostatnią.