MATEMATYKA INACZEJ
W dniu dzisiejszym klasy 7b i 7c, w ramach powtórzenia działu, uczestniczyły w maratonie zadaniowym. Zgodnie z preferowana w szkole innowacją uczniowie pracowali w ruchu, tym razem w parach, powtarzając i utrwalając zdobytą wiedzę. Zgodnie z sugestiami profesora Kaczmarzyka i doktor Zylinskiej uczeń najszybciej przyswaja wiedzę m in. w ruchu i bez stresu. Uczniowie obu klas byli zaangażowani w rozwiązywanie zadań. Cieszy fakt, że uśmiech był na twarzach uczniów, którzy nie kochają matematyki, a dziś pracowali chętnie i z zaangażowaniem i nawet zostawali na przerwie, by kończyć zadania.

Matematyka to królowa nauk, spotykamy się z nią na co dzień. We wtorek 17 listopada br. klasa 3d naszego gimnazjum, pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Skołd, uczestniczyła w lekcji muzealnej w jaworskim muzeum. Lekcję poprowadził p. dyrektor. Zapoznał uczniów z życiem codziennym mieszkańców naszego miasta w średniowieczu, władcach, mówił o roli jaką odgrywał niegdyś Jawor. Wspomniał o ostatnim wernisażu 11 listopada, o odkryciu studni, o szkieletach ludzkich w niej znalezionych i badaniach archeologicznych oraz naczyniach i narzędziach używanych na co dzień.

Październik i listopad to czas wielu konkursów m.in. matematycznych.
13 października odbył się szkolny etap konkursu matematyczno-fizycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się ze wszystkich szkół gimnazjalnych tylko 8 osób, w tym aż 6 osób z naszej szkoły. Etap powiatowy odbył się 13 listopada i uczestniczyli w nim następujący uczniowie: Klaudia Jackiewicz, Kasjan Kita, Kowalski Jakub, Parzyszek Kajetan, Parzyszek Błażej i Łukasz Rębisz. Na wyniki konkursu trzeba jeszcze poczekać, ale kwalifikacja do etapu powiatowego już jest sukcesem wymienionych uczniów naszej szkoły.

Nauczycielki matematyki Gimnazjum nr 2 w Jaworze Małgorzata Skołd i Małgorzata Zawadzka zaangażowały się w akcję obchodów 200 rocznicy urodzin irlandzkiego matematyka Georga Boole'a, twórcy logiki dwuwartościowej, którego odkrycia, 70 lat po śmierci, znalazły zastosowanie m.in. w dzisiejszych komputerach, narzędziach elektronicznych, bez których wielu współczesnych ludzi nie wyobraża sobie życia. Gimnazjaliści często nie wyobrażają sobie życia bez aparatu komórkowego i innych współczesnych sprzętów komunikacyjnych.
2 listopada otworzono wystawę prac uczniowskich nt. życia, osiągnięć i ciekawostek z życia matematyka, którą mogli obejrzeć wszyscy uczniowie szkoły.

b1

           Trzy patrole z Gimnazjum nr 2 w Jaworze reprezentowały szkołę w Dolnośląskich Marszach na Orientację, które odbyły się 3 października 2015 r. w Parku Pilczyckim we Wrocławiu. Masze na orientację to świetna zabawa z matematyką i miły sposób spędzania sobotniego jesiennego dnia. W szkolnych eliminacjach do Marszów wzięło udział 27 uczniów, którzy mieli do rozwiązania 7 zadań. W wyniku eliminacji szkołę reprezentowali: Michał Biszczanik, Karol Czarnecki, Jan Szwedo z klasy 1a, Jakub Kowalski z klasy 2b,Kasjan Kita, Kajetan Parzyszek, Łukasz Rębisz, Maciej Sadło z klasy 3a i Anna Kostecka z 3c.

       MARSZE 1MARSZE 2MARSZE 3DMnO
W marszach uczestniczyło prawie 1000 zawodników. Uczniowie gimnazjum mieli do pokonania trasę 3700 metrów, musieli znaleźć 11 Punktów Kontrolnych oraz dwa dodatkowe punkty, na podstawie których należało rozwiązać rebus oraz 5 zadań i zmieścić się w limicie czasu wynoszącym 60 minut. Wszyscy nasi uczniowie ukończyli zawody, świetnie się bawili i zajęli zadowalające lokaty. Uczniowie przebywali na Marszach pod opieką Lesława Lewszyka. W zawodach brali również udział uczniowie SP 1 w Jaworze oraz LO w Jaworze. W drużynie liceum startowało aż sześcioro absolwentów naszego gimnazjum: B. Kwintiuk, K. Kotyś, K. Trzyna, B. Kasperkiewicz, S. Żółtak, M. Uziałko. GALERIA