W sobotę 8 grudnia sześciu uczniów Gimnazjum nr 2 w Jaworze (Filip Borkowski, Michał Jakimowicz, Przemysław Kocwin, Konrad Połącarz, Sara Żułtak z klasy 3a oraz Grzegorz Myjak z kl. 1a )  uczestniczyło w finale VIII dolnośląskiego konkursu matematycznego KOMA organizowanego przez Uniwersytet Wrocławski – Instytut Matematyki. Konkurs składał się z dwóch części: wykładowej, prowadzonej przez studenta V roku matematyki nt. środków między zbiorami, i konkursowej. Uczniowie podczas wykładu zdobywali nową wiedzę, a po przerwie, korzystając z własnych notatek, rozwiązywali zadania konkursowe. Najlepiej wśród gimnazjalistów „dwójki” wypadł Przemysław Kocwin – uczeń klasy 3a z rozszerzoną edukacją matematyczną, który  na 131 uczestników konkursu zdobył 12 lokatę punktową i zabrakło mu tylko dwóch punktów, by zostać laureatem tego prestiżowego konkursu. Dla uczniów gimnazjum matematyczne zajęcia edukacyjne  na Uniwersytecie są niewątpliwie kolejnym etapem poszerzania wiedzy i rozwijania horyzontów myślowych.
 KOMA1 KOMA2