Uczniowie z Gimnazjum nr 2, jako zdobywcy I miejsca  w  etapie wojewódzkim  X Ponadregionalnego Konkursu Wiedzy  o Parkach Krajobrazowych Polski, uczestniczyli w  ufundowanych przez DZPK czterodniowych  warsztatach ekologicznych w CEE i K „Salamandra” w Myśliborzu.

Ta edukacyjna nagroda została przyznana reprezentacji uczniów z 3 parków krajobrazowych: Chełmy, Książańskiego oraz Gór Sowich.. Gimnazjaliści z „Dwójki”  wywalczyli I miejsce w składzie: Tomasz Sawicki, Dariusz Żyła, Kamil Fortuna i Filip Borkowski. Ponieważ Darek nie mógł  uczestniczyć w zajęciach do Myśliborza, pojechała na jego miejsce ekoreporterka Anna Golema.

Organizatorzy warsztatów odbywających się od  28 do 31 marca 2011 r. zapewnili uczestnikom intensywną edukację ekologiczną przez uczestnictwo w cyklu zajęć laboratoryjnych, m.in. Woda podstawą życia, Badanie czystości wody, Izolacja barwników asymilacyjnych, Czy wiesz, co jesz ?

Gimnazjaliści  pojechali na wycieczkę do Vchrabii, gdzie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Centrum Edukacji Ekologicznej.  Pobyt w tej placówce i zwiedzenie multimedialnej ekspozycji o Karkonoskim Parku Narodowym było sposobem na wzbogacenie wiedzy  uczniów na temat walorów przyrodniczych tego terenu. Miłośnicy przyrody mogli także podziwiać widok na Karkonosze ze szczytu Czarnej Hory.

Kolejną atrakcją okazało się  wykonywanie papieru czerpanego oraz lepienie z gliny szamotowej pod okiem doświadczonego  rzemieślnika   z Gospodarstwa Agroturystycznego w Dobkowie.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji  DZPK oraz pracownikom CEE i K za interesujące warsztaty w Myśliborzu.