Zdjęcie uczniów na rajdzie

W piątek 6 października odbył się 37. rajd zorganizowany przez PTTK w Jaworze.

W tym roku uczestniczyła w nim 49 - osobowa grupa uczniów naszej szkoły - klasa 5b pod opieką Małgorzaty Skołd, 5a pod opieką Urszuli Rybickiej-Jewuly, 7a pod opieką Gabrieli Wąż. Z ramienia PTTK opiekunami byli Jacek Skołd oraz przewodnik Robert Mazurek. W tym roku w rajdzie ,,Fauna" uczestniczyło ponad 300 osób. Młodzież zdobywała najwyższy szczyt krainy wygasłych wulkanów, tzw. dolnośląską Fudżijamę, wędrując z Proboszczowa żółtym szlakiem na Ostrzycę Proboszczowicką położoną 501 m n.p.m. Uczniowie otrzymali pamiątkowe znaczki turystyczne, a po zejściu ze szczytu mogli zjeść pieczone kiełbaski. Dla uczestników były przygotowane konkursy wiedzy oraz zmagania sportowe. Koordynatorem szkolnego wyjazdu była Małgorzata Skołd.