Zdjęcie okładki książki

Niedawno odwiedziła naszą szkołę pani Olga Orlińska Szczyżowska i przywiozła do nas cały swój magiczny świat. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 5a.

Pani Olga jest przewodniczką sudecką, animatorką kultury i autorką książki dla dzieci. Pilotuje wycieczki i uczestniczy w międzynarodowych, transgranicznych działaniach artystycznych. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali jej barwnych historii o Sudetach, Duchu Gór Karkonoszu, książkach i ich znaczeniu w życiu każdego człowieka. Opowieść była okraszona prezentacją zawierającą piękne ilustracje i wartościowe cytaty związane z literaturą. Dzieci mogły również obejrzeć publikacje związane z Sudetami i górskie minerały. Przede wszystkim jednak mogły się zapoznać z treścią książki pt. "Kryształowa wyprawa i alchemik szkła". Pani Olga nie tylko ją napisała, ale również ilustrowała. "To przygodowa opowieść fantasy, umiejscowiona pomiędzy realnym krajobrazem Sudetów, a przestrzenią magicznej Sudeckiej Krainy - Królestwa Ducha Gór. Bohaterowie książki spotykają na swej drodze tajnego ministra do spraw czasoprzestrzeni, który zaprasza ich do wzięcia udziału w misji ratunkowej. Jej celem jest uratowanie ważnego dla historii szklarstwa, alchemika Antonia, który utknął w tajemniczej Przepaści Filozoficznej. Ponadto, w opowieści odkryjemy barwny świat minerałów, legend i ciekawostek związanych z wytwarzaniem szkła. Ilustracje zamieszczone w książce inspirowane były minerałami pochodzącymi z Muzeum Regionalnego w Lubaniu, Muzeum Ziemi Juna w Szklarskiej Porębie oraz prywatnych kolekcjonerów". Dziękujemy za niezwykle ciekawe i pouczające spotkanie! Chętnych do przeczytania książki pani Olgi zapraszamy do szkolnej biblioteki.