Zdjęcie plakatu informacyjnego

Szanowni Państwo! Przychodzimy do Państwa z kolejną akcją charytatywną. Tym razem na poczet dzieci i młodzieży ze szkół dotkniętych powodzią.

Niebawem Dzień Edukacji Narodowej i z tego tytułu gorąco zachęcamy, aby zamiast kwiatków czy czekoladek wrzucić drobny datek do puszki Samorządu Uczniowskiego na rzecz wybranej przez nas szkoły na terenie Dolnego Śląska, która została dotknięta niedawną powodzią. Państwa pomoc finansowa pomoże w odbudowie i przywróceniu normalnego funkcjonowania szkoły, a także w zapewnieniu dzieciom bezpiecznego oraz przyjaznego miejsca do nauki i zabawy. Każdy, nawet najmniejszy gest, ma tutaj ogromne znaczenie. Razem możemy przyczynić się do lepszej przyszłości najmłodszych mieszkańców zalanych terenów! Dziękujemy za zrozumienie sprawy i zachęcamy do wsparcia akcji. Patronatem całego wydarzenia jest: Bank Spółdzielczy w Jaworze w ramach konkursu: SPÓŁDZIELNIA DOBRYCH SERC ("TalentowiSKO").

Znamy już szkołę, na rzecz której będziemy zbierać datki, a jest nią SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 W JELENIEJ GÓRZE. Swoim wyborem kierowaliśmy się przede wszystkim tym, że jest to również szkoła podstawowa z Dolnego Śląska. Kameralna, jak nasza, bo liczy zaledwie 173 uczniów. No i przede wszystkim - mocno dotknięta skutkami powodzi. Jak czytamy na stronie ich Zrzutki: "W konsekwencji powodzi (...), zostały zalane pomieszczenia piwniczne, kotłownia oraz sala na poddaszu. Piec, który ogrzewał dwa budynki, został całkowicie zniszczony. W skutkach całe centralne ogrzewanie również." Szkoła nie posiada także dodatkowych pomieszczeń, takich jak: magazynki czy schowki. Zaadaptowane do tego celu są piwnice. W związku z czym wszystko, co w nich przechowywali, zostało doszczętnie zniszczone... A były to: wszelkie materiały dydaktyczne, krzesła, stoły, dekoracje, sprzęt AGD, środki czystości.

Wszystkie datki, jakie uda nam się zebrać, zostaną w całości przelane na konto Zrzutki Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 5 w Jeleniej Górze. Gorąco zachęcamy do pomocy i do wsparcia akcji "ZAMIAST KWIATKA NA DZIEŃ NAUCZYCIELA - NIOSĘ POMOC!" Jeśli pojawią się jakieś pytania, bardzo prosimy kierować je bezpośrednio do pomysłodawczyni i koordynatorki całej akcji - p. Karoliny Pancerz.