W dn. 4 - 7 czerwca 2013 r. uczniowie klas matematycznych 3a i 1a  oraz klasy humanistycznej 3b uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Podczas kilkudniowego pobytu uczniowie zwiedzali stolicę. Uczestniczyli  w zajęciach edukacyjnych na Zamku Królewskim i w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Powstania Warszawskiego. Kilka godzin młodzi spędzili w Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogli wykonywać różne doświadczenia matematyczne, fizyczne, chemiczne, obserwować prezentacje multimedialne wielu zagadnień z różnych dziedzin nauki i obejrzeć teatr robotyczny. Uczniowie  podziwiali Warszawę z najwyższego tarasu Pałacu Kultury i Nauki i  kroczyli śladami patrona szkoły Józefa Piłsudskiego. Obserwowali uroczystą zmianę wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza, uczcili pamięć zmarłych wybitnych Polaków patriotów na  Starych i Nowych Powązkach. Matematycy zapalili m.in. znicze na grobie Wacława Sierpińskiego – wybitnego matematyka, humaniści m.in. na grobie powstańców Warszawskich znanych z lektury  „Kamienie na szaniec”. Uczniowie na żywo mogli uczestniczyć w lekcji historii podczas „symbolicznego” pogrzebu rotmistrza Pileckiego, na którym byli obecni przedstawiciele rządu, kompania honorowa i żyjący powstańcy. Dla kibiców piłki nożnej ważnym punktem programu był stadion narodowy, który faktycznie „robi wrażenie”…. Dla niektórych wyjątkowym okazał się spacer nocny po stolicy. Pełni wrażeń uczniowie zadowoleni wrócili do domów.