W ramach 14 Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOGS Prawa Człowieka w Filmie, organizowanego już po raz piąty w Jaworze, odbyły się warsztaty dla gimnazjalistów, które prowadził animator Amnesty International - Maria Błoniarz. Po warsztatach uczniowie przeszli ulicami Jawora i Rynku w manifestacjach happeningowej stop dyskryminacji- równe prawa dla wszystkich.
Uczniowie niosąc transparent przeszli przez jaworski Rynek do Gimnazjum nr 2. "Mamy swoje prawa, stop dyskryminacji!"- z takimi hasłami na ustach jaworska młodzież z Gimnazjum nr1 i 2 przyłączyła się do akcji walki o prawa człowieka. W przedsięwzięciu wzięli też udział gimnazjaliści z Męcinki. Swoim protestem zwrócili uwagę mieszkańców przechodniów. Walczymy o prawa wszystkich, nie tylko Polaków - powiedział nam koordynator festiwalu - Robert Mazurek. W ramach warsztatów uczniowie brali udział w pokazie filmów i inscenizacji scenek sytuacyjnych. Tradycyjnie też odbili kolorowe łapki na ,,murze'' zbudowanym przez wolontariuszy ze Szkolnej Grupy AI 48 z Gimnazjum nr 2.

GALERIA: