Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

GŁÓWNA

PIECZEMY PIERNIKI

Klasa 2a wzięła udział w warsztatach piernikarskich organizowanych przez Muzeum Regionalne w Jaworze. W trakcie zajęć dzieci poznały historię piekarnictwa na Dolnym Śląsku oraz w Jaworze. Następnie z przygotowanego wcześniej ciasta samodzielnie uformowały pierniki używając do tego specjalnych form. 

PIERNIKI 8

KONKURS 15.11.

15 listopada w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Jaworze odbył się Powiatowy Turniej ,,PRZY ZABAWIE O HISTORII". Miło nam poinformować, że nasza drużyna w składzie: Klaudia Gerasimowicz, Daria Januszkiewicz i Piotr Chałupka zajęła II miejsce. Uczniowie musieli oprócz wiedzy historycznej wykazać się talentem muzycznym i plastycznym. Dodatkowym smaczkiem były konkurencje sportowe. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom. 

   PRZY ZABAWIE 13

ŚWIĘTO PARTONA SZKOŁY 2019

  N

 ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Uroczyście obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły, którym jest Marszałek Józef Piłsudski. Odbył się apel a następnie przedstawiciele klas złożyli róże pod tablicą pamiątkową naszego patrona. Ten dzień obchodziliśmy również na wesoło. To był Dzień Wąsa. Dla uczczenia postaci Józefa Piłsudskiego wielu uczniów przyszło z doklejonym wąsem, charakterystycznym dla Marszałka. GALERIA

11 XI 2019

    SN1  

SZKOŁA DO HYMNU

,,Szkoła do hymnu'' to ogólnopolska akcja patriotyczna MEN z okazji Święta Niepodległości. W wielu szkołach w piątek o godz. 11:11 odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego. Nasza szkoła też przyłączyła się do tej akcji. GALERIA

 

HYMN

POMAGAMY!

"Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś."

PRZYJDŹCIE, NIE MUSICIE WCHODZIĆ DO WODY, ALE KAŻDY MOŻE WRZUCIĆ PIENIĄŻKA DO PUSZKI NA LECZENIE I REHABILITACJĘ IGORA NOWAKA - UCZNIA NASZEJ SZKOŁY. 

IN

PODRÓŻE ZE SKEYP'EM

      PODRÓŻ PO ŚWIECIE ZE SKEYP'EM

W dniach 5-6 listopada br. odbyła się kolejna edycja Global Learning Connection. To nowa nazwa na Skype-a-Thon, czyli największy maraton lekcji przez Skype na świecie. Jest to wydarzenie, które pozwala uczniom wirtualnie podróżować po całym świecie za pomocą Skype'a, angażuje uczniów w naukę i pozwala im nawiązać kontakt z klasami z ponad 100 krajów na świecie. Uczestniczylismy w tym projekcie. Otrzymaliśmy pozdrowienia z Wietnamu, Nigerii, Rwandy .... . THANK YOU VERY MUCH! POZDRAWIAMY Z POLSKI! skype

GALERIA

DNI POMARAŃCZOWEJ WSTĄŻECZKI

Rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.
SP nr 2 już po raz drugi wzięła udział w kampanii. Dzisiaj wraz z koleżankami z SP nr 1 oraz paniami: Marzeną Stawiak i Małgorzatą Ziętek udaliśmy się do Ratusza, gdzie obdarowaliśmy pracowników i interesantów pomarańczowymi wstążkami. Pomarańczowa wstążka jest symbolem kampanii, będziemy ją nosić do 19 listopada.

     DPW2wstazkaDPW1GALERIA

SEGREGUJEMY ŚMIECI?

Jak segregować śmieci z naszych gospodarstw domowych, tego na zajęciach uczyła nas p. K. Gagat przedstawiciel COM-D w Jaworze. CZY WARTO SEGREGOWAĆ ŚMIECI?! – każdy z nas powinien się nad tym zastanowić, czy jest taka potrzeba i po co?

         ŚMŚM1ŚM2

  

WOJAŻE PO POLSCE

W Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym ,, Moje wakacyjne wojaże po Polsce." jury konkursowe wybrało najpiękniejsze spośród prac przedstawiających piękne i ciekawe miejsca w Polsce odwiedzane podczas wakacyjnego wypoczynku. Miło na poinformować, że w konkursie zostały wyróżnione fotografie zgłoszone przez MARCINA GERLAKA z klasy 3a . W konkursie uczestniczyły również inne dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy z klasy 2a i 3a. Wszystkim dzieciom gratulujemy!

        WPP

KRAJOBRAZY POWIATU JAWORSKIEGO

ES Konkurs fotograficzny „Krajobrazy Powiatu Jaworskiego"

Jedną z uczestniczek konkursu była uczennica klasy 3b - Edyta Sado. Edyta na swoich zdjęciach przedstawiła piękne widoki, które codziennie możemy podziwiać z okien naszej szkoły (Kościół św. Marcina i Basteję Anioła w jesiennej szacie). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

ES1

 

 

ROZŚPIEWANY JAWOR

KEEP CALM AND SING A SONG, czyli rozśpiewany Jawor - edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej, która odbyła się w jaworskim Teatrze Miejskim. Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Zuzanna Żądło otrzymała wyróżnienie (kat.10-13 lat). Gratulujemy! 

                ZZ1ZZ

Who's online

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.