Uczniowie Gimnazjum nr 2  w Jaworze  biorący udział w  konkursie przyrodniczym  organizowanym przez Fundację Ekologiczną „Zielona Akcja” w Legnicy odnieśli sukces.

Konkurs pod hasłem „Dziennik Spotkania z Przyrodą” przeznaczony był dla uczniów wszystkich typów szkół z województwa dolnośląskiego, a  jego celem była popularyzacja walorów przyrodniczych Dolnego Śląska oraz kształtowanie i umacnianie postaw proekologicznych dzieci i młodzieży.

Przygotowane przez gimnazjalistów z „dwójki” prace miały  charakter prezentacji multimedialnych. Zwycięzcą konkursu w kategorii gimnazjów i szkół średnich został uczeń klasy III „A”- Krzysztof Grygorcewicz. Miejsce V   w tej samej kategorii zajęła uczennica klasy I „B” – Ewa Osowska. Wyróżnienia za ciekawe prace otrzymali również: Paulina Wojcinowicz , Damian Ziemba oraz Aleksandra Kalata. Wymienieni miłośnicy przyrody otrzymali pamiątkowe dyplomy i  nagrody książkowe.

Laureat konkursu Krzysztof Grygorcewicz w przygotowanej pracy przedstawił trasę wygasłych wulkanów ; Góra Rataj, Czartowska Skała, Organy Wielisławskie i Ostrzyca Proboszczowska oraz relację ze  spotkania z przyrodą. Miało  ono miejsce w cieniu pozostałości po aktywności wulkanicznej na naszym terenie. Zachęca wszystkich  do zwiedzania opisanych miejsc, ponieważ mają duże walory widokowe i krajobrazowe.

Organizatorzy etapu szkolnego: Alina Osowska i  Joanna Adamska