Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

GŁÓWNA

BUDOWA RUSZYŁA

W ramach programu Otwartych Stref Aktywności 19 września na terenie naszej szkoły ruszyła budowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej.

 

 

 

ROCZNICA 17 WRZEŚNIA

17 września 1939 roku, łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona napadła na Polskę, która już broniła się przed nazistowskimi Niemcami. Dzisiaj delegacja naszej szkoły wspólnie z władzami miasta oraz sekretarzem Zarządu Światowego Związku Armii Krajowej Robertem Falkowskim złożyła kwiaty i zapaliła znicze w 80 rocznicę tych wydarzeń.

DZIEŃ KROPKI 2019

16 września - Międzynarodowy Dzień Kropki

święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności!

 kropka19

Uczniowie młodszych klas obejrzeli krótki film o dziewczynce Vashti, która była przekonana, że nie potrafi rysować. Jednak dzięki swojej mądrej nauczycielce uwierzyła we własne siły i zdolności. Następnie dzieci tworzyły własne dzieła sztuki z kropką. Pan dyrektor paradował po szkole w pięknej koszuli w kropki, którą specjalnie dla niego przygotowały pierwszaki. Starsi uczniowie rozwiązywali zadania, rebusy, gry, w których musieli wykazać się pomysłowością i sprytem. Odbył się również konkurs kreatywności! A na koniec dnia były pamiątkowe zdjęcia w kropkowej fotobudce. To był fajny dzień! 

GALERIA

II GRA TERENOWA-WYNIKI

Zwycięzcami ,,Gry terenowej" podczas Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego została drużyna z klasy Vs w składzie: Oskar Deptuch, Piotr Kaliszczak, Filip Krasoń, Gabriel Sołek i Natan Szymkiewicz. Drugie miejsce zajęła drużyna z klasy 8b pod nazwą ,,Bicze" w składzie:Katarzyna Białek, Nadia Fecowicz, Hanna Subczak, Nina Szeliga, Patrycja Romaniuk i Martyna Tompòr. Miejsce trzecie przypadło druzynie ,,3-chaosu" z klasy 8s w składzie:Aleks Ciszek, Adrian Mitek, Krystian Perełka i Tomasz Rębisz. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy!

II GRA TERENOWA

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH!!!

12 września odbyła się inauguracja Szkolnego Roku Sportowego dla kl. V - VIII. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły udali się do Parku Miejskiego na II Grę Terenową. Drużyny klasowe po otrzymaniu kart startowych musiały odszukać 17 stacji, gdzie odbywały się konkurencje sportowe. Pogoda i humory dopisały więc łatwiej było pokonywać sportowe zmagania. Dziękujemy nauczycielom WF za organizację wspólnej zabawy i integrację w duchu sportowym. 

 1gt2gt

GALERIA

ŚWIETLICA SZKOLNA

Świetlica szkolna zaczęła działalność.

Dzieci, które uczęszczają do szkolnej świetlicy, miały okazję powspominać wakacyjne przygody malując kolorowe obrazki. „ Liczy się dobry pomysł „ – pod tym hasłem uczniowie z grupy II tworzyli również prace wykorzystując materiały, które można znaleźć na podwórku szkolnym. Zabawa była wspaniała. Zapraszamy do obejrzenia prac dzieci!

ś19

GALERIA  

DZIEŃ INTEGRACJI SZKOLNEJ

Piątek 6 września był w naszej szkole DNIEM INTEGRACJI. Lekcje przybrały nietypowy charakter. Nie było ciężkich plecaków, zeszytów, książek i siedzenia w ławkach... A co było? Dobry humor i perspektywa miło spędzonego czasu, wzajemnego poznania się z kolegami, nauczycielami podczas gier, zabaw, rozmów przy wspólnym ognisku. To był naprawdę udany dzień!

1DI

GALERIA

ODDAJEMY HOŁD

      2 września 2019r. dyrektor szkoły M. Pawlinow, poczet sztandarowy i delegacja uczniów uczestniczyła w miejskich obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Oddaliśmy hołd obrońcom naszej Ojczyzny!

20919

POCZET SZTANDAROWY

PSZ19 

*

POCZET SZTANDAROWY SZKOŁY

 

rok szkolny 2019/2020

 

*

Jakub Niewiadomy

Katarzyna Białek

Hanna Subczak

 

NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020

    2 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Dyrektor Szkoły Maciej Pawlinow serdecznie powitał przybyłych na uroczystość gości Emiliana Berę Burmistrza Miasta Jawora i Wiesława Szymczyka Naczelnika Wydziału Oświaty oraz wszystkich nauczycieli, uczniów ich rodziców i opiekunów. Ze szczególną życzliwością zwrócił się do uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole, życząc im, aby jak najszybciej poczuli się tutaj jak u siebie. Wszystkim natomiast życzył wytrwałości i sukcesów w nadchodzącym nowym roku szkolnym. Pan burmistrz życzył uczniom, by nowy rok szkolny był czasem zdobywania wiedzy i umiejętności oraz rozwijania pasji i zainteresowań. Dyrektor dźwiękiem szkolnego dzwonka oznajmił, że szkolną przygodę czas zacząć... POWODZENIA!!! 

     19-20-1a

GALERIA

WITAMY PO WAKACJACH!

1rozpoczęcie-roku-szkolnego-2019-2020

 

2 września 2019r., godz. 9.00

 ZAPRASZAMY!

 

STYPENDIUM - informacja

 

INFORMACJA DLA UCZNIÓW

 

             Prosimy uczniów starających się o stypendium Burmistrza Miasta Jawora o przyjście do szkoły, w celu odbioru do wypełnienia nowych wniosków, które obowiązują od tego roku.

Who's online

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.