Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Wrocławskie Matematyczne Marsze na Orientację

4 października już po raz 12 odbyły się Marsze Matematyczne na Orientację.  Tym razem młodzi pasjonaci matematyką, a zebrało się ich około 1000., spotkali się w Miękini. Celem marszów jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką oraz promocją terenów zielonych Wrocławia i okolic. Jest to obecnie największa popularna impreza na orientację w Polsce. Gimnazjum nr 2 reprezentowali : Jakub Adamczewski, Kasjan Kita, Anna Kostecka, Jakub Kowalski, Oskar Lipiński, Grzegorz Myjak, Paulina Repa, Łukasz Rębisz, Michał Skołd, Michał Skowron i Bartłomiej Złocki – uczniowie klas z rozszerzoną edukacją matematyczną.

Uczniowie stworzyli 3 osobowe patrole i posługując się mapą i kompasem odszukiwali w terenie miejsca, rozwiązywali zadania i rebusy, dzięki którym mogli odnaleźć w tajemnicze punkty kontrolne. Ukończenie Marszu w określonym czasie, rozwiązanie zadań i osiągnięcie wysokiego miejsca w rywalizacji patroli stało udziałem  Kasjana Kity, Łukasza Rębisza i Michała Skołda, którzy zajęli ósme miejsce. Jakub Kowalski, Grzegorz Myjak i Michał Skowron zdobyli zaś czternastą pozycję. Trzeci patrol nie ukończył zawodów z powodu kontuzji zawodnika. Z wyników uzyskanych przez uczniów zadowoleni są opiekunowie: Małgorzata Zawadzka i Lesław Lewszyk, ponieważ uczniowie Gimnazjum nr 2 w pokonali ponad 100 patroli – w kategorii gimnazjów startowało ich 123.

GALERIA:

Who's online

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.